انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگ نظامی و علمی برای کشورمان داشته است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر «سلیمان طاهری» پنجشنبه شب در دیدار با خانواده های معظم شهدا با گرامیداشت دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی، ایران عزیز در همه زمینه ها پیشرفت های قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی با بیان اینکه حرکت شتابان جمهوری اسلامی به سمت پیشرفت و توسعه همچنان در حال انجام است،  گفت: دستاوردهای بزرگی که در زمینه های نظامی، پزشکی، علمی و دیگر بخش ها در طول این ۴۳ سال کسب شده بر کسی پوشیده نیست.

امیر طاهری تصریح کرد: از دیگر دستاوردهای انقلاب که می توان به آن اشاره کرد حفظ ارزش‌های والای اسلامی و افزایش اقتدار ایران در مجامع بین‌المللی و جهانی است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب نیروی زمینی ارتش یادآوری کرد: در نظام اسلامی عدالت بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته و شایسته‌ سالاری بر امور جامعه حاکم شده است.

وی همچنین با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای وارونه نشان دادن پیشرفت ها و توسعه کشور یادآوری کرد: با جهاد تبیین باید آگاه سازی لازم میان آحاد مردم صورت پذیرد و به فضل الهی حیله دشمنان به خودشان برگشت می خورد.

کرمانشاه ۳۰ هزار ایثارگر دارد

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و هزار و ۷۵۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.
بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگ نظامی و علمی برای کشورمان داشته است