کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی فقط با یک آگهی!

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، سرهنگ محمد معظمی گودرزی گفت: در پی ارجاع پرونده‌های متعدد کلاهبرداری از طریق سایت دیوار برای فروش تراکتور به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ، بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: بررسی‌های اولیه پلیس حاکی از این بود که فردی با آگهی فروش تراکتور در سایت دیوار با قیمتی بسیار نازل، اقدام به فریب سوژه‌های خود کرده و با چرب زبانی نامبردگان را وادار به واریز مبلغی به عنوان بیعانه کرده و پس از دریافت وجه دیگر پاسخ آنها را نمی‌داد.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: در ادامه ماموران پس از انجام یک‌ سری اقدامات فنی و پلیسی و هماهنگی با مقام قضائی، متهم را طی یک عملیات غافلگیرانه در شهرک  ملک آباد شهرستان چهارباغ دستگیر و مقدار زیادی کارت بانکی و تلفن همراه از مخفیگاه او کشف کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اعتراف متهم به ۵۰ فقره کلاهبرداری از این طریق با همدستی دو نفر دیگر، بیان کرد: با اقدامات صورت گرفته همه مال باختگان این پرونده شناسایی و به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ گودرزی با اشاره دستگیری همدستان متهم در سطح شهرستان چهارباغ، گفت: کارشناسان ارزش کلاهبرداری صورت گرفته توسط اعضای این باند را حدود ۱۰ میلیارد ریال برآورد می‌کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز در پایان خاطر نشان کرد: کاربران اینترنتی در صورت قصد خرید از سایت های خرید و فروش لوازم دست دوم، قبل از رویت جنس و خریدار، به هیچ وجه مبالغی را به عنوان بیعانه به حساب کسی واریز نکنند.

https://criticalstrike.ir/07/02/2022/%da%a9%d9%84%d8%a7%d9%87%d8%a8%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%db%b1%db%b0-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d8%a7%d8%b1%d8%af%db%8c-%d9%81%d9%82%d8%b7-%d8%a8%d8%a7-%db%8c%da%a9-%d8%a2%da%af%d9%87%db%8c/