فرماندار: تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان ثلاث‌باباجانی از مهمترین خواسته‌های مردم است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، «یدالله شکری» روز سه‌شنبه در نشستی با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: ثلاث باباجانی ۳۶ هزار نفر جمعیت دارد، خدمات مطلوبی در راستای مقابله با کرونا در حوزه بهداشت و درمان در این شهرستان ارایه شده و جزو شهرستان‌های برتر در این زمینه است.  

وی اظهار داشت: ثلاث باباجانی ۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد که غالبا با حوادث و اتفاقات زیادی روبروست و در حوزه بهداشت و تامین پزشک متخصص در این شهرستان به همکاری بیشتر نیاز داریم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز گفت: از فرماندار ثلاث باباجانی و آقای لهونی نماینده مردم شهرستان که پیگیر جدی مطالبات مردمی و به حق ثلاث باباجانی به ویژه راه‌اندازی بیمارستان هستند تقدیر می‌کنم.

«قباد محمدی» افزود: با پیگیری های صورت گرفته در بحث تجهیزات، مقرر شد ۲ دستگاه دیالیز به زودی به شهرستان ثلاث باباجانی تحویل شود.

وی اظهار داشت: عدالت در سلامت، شعار رییس جمهوری و وزیر بهداشت است و دانشگاه علوم پزشکی نیز در این مسیر پیش می رود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: یکی از مهمترین وظایفی که بر عهده داریم ارتقا بهداشت و سلامت در مناطق محروم و رسیدگی و توجه ویژه به این مناطق است.

وی عنوان کرد: براساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، نیروهای متخصص دولتی موظف هستند ۲ سال در مناطق محروم خدمت کنند اما تعداد متخصص هرسال کمتر می‌شود که باید برای جبران کمبود متخصص در مناطق محروم، پزشکان متخصص خارج از سهمیه را به کارگیری نماییم.

شهر «تازه آباد» مرکز شهرستان ثلاث باباجانی است، این شهرستان حدود ۳۶ هزار نفر جمعیت دارد و دارای سه بخش مرکزی، ازگله و زمکان با ۲۰۹ روستاست که ۱۶۷ روستای آن دارای سکنه است.

فرماندار: تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان ثلاث‌باباجانی از مهمترین خواسته‌های مردم است