از ساخت مسکن کارگری تا پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش گروه اخبار استانهای ایرنا، امروز خبرنگاران ایرنا در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “عدالت در توزیع امکانات بهداشت و درمان، دستاورد انقلاب اسلامی در لرستان”، “رونق تولید و اشتغال با احیای واحدهای راکد در آذربایجان‌شرقی”، “اصفهان در تنگنای توسعه شهری و نابودی فضاهای سبز”، “روشنایی؛ هدیه‌ای که انقلاب به خانه ۷۰۳ هزار گلستانی‌ آورد” و ” «بدون قرار قبلی» و یادآوری معناگرایانه مهر وطن” از جمله این گزارش‌ها بود.

گروه استانها هم در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: امروز وزیر بهداشت، درمان و آموش پزشکی گفت که اومیکرون کودکان را بیشتر درگیر می‌کند. این گفته بهرام عین اللهی بیانگر آن است که از نقاط مختلف کشور خبرهایی مبنی بر ابتلای شمار زیادی کودک به این سویه به گوش می رسد.

امروز همچنین در ارتباط تصویری محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور با استان‌های مختلف کشور؛  ۱۳ هزار و ۴۵۰ کلاس درس به فضاهای آموزشی کشور اضافه شد. این مدارس با مشارکت وزارت آموزش و پرورش و خیرین مدرسه‌ساز در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است.

احمد وحیدی وزیر کشور هم که از روز گذشته به خوزستان سفر کرده است در جریان بازدید از دژ نظامی حاشیه اروندرود در جزیره مینو در خرمشهر تاکید کرد که دژ خاکی حاشیه اروندرود برداشته می‌شود. وی همچنین یادآور شد که مذاکره با طرف عراقی برای لایروبی اروندرود از سرگرفته شده است.

از شهرری نیز خبر رسید که وزیر و کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند.  

از ساخت مسکن کارگری تا پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان

همچنین امروز وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه تجدید میثاق کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با آرمان های امام راحل در جمع خبرنگاران، تاکید کرد: نظام ملی نوآوری کشور در حال شکل گیری است. وی افزود: بسترسازی، اکوسیستم و سیستم اصلی نظام نوآوری کشور طراحی شده و به زودی این نظام نوین در کشور شکل می گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در آیین تجدید میثاق با آرمانهای والای امام راحل که در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی گفت که دولت سیزدهم برای تحقق تمدن نوین اسلامی تلاش می کند.

از ساخت مسکن کارگری تا پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور نیز در وبینار «انقلاب تمدن‌ساز» دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت که دشمن نهاد خانواده را هدف قرار داده‌ است. انسیه خزعلی تصریح کرد که نباید زنان را از خط مقدم بیرون بکشیم.

همچنین معاون اجرایی رئیس جمهور در آیین افتتاح ۲۵ هزار طرح اشتغالزایی که در شهرک صنعتی قرچک گفت که دولت سیزدهم بارقه‌های امید را در جامعه ایجاد کرده است.  سید صولت مرتضوی خاطرنشان کرد: امروز به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، توفیقات مضاعفی برای مردم ایران و همه جهانیان حاصل شده و قدرت نوظهوری در جغرافیای سیاسی جهان ایجاد گردیده که قطب بندی‌های رایج حاکم بر جهان را بر هم زده است.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری هم در همین آئین خبر داد که سال آینده ۵۰۰ هزار شغل در حوزه روستایی کشور ایجاد می‌شود. سیدامیر حسین مدنی یادآور شد: دولت توجه ویژه‌ای به مناطق روستایی دارد و تلاش دارد تا هیچ مهاجرتی از مناطق روستایی به شهرها اتفاق نیفتد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز در این آئین تاکید کرد: مهمترین برنامه دولت ایجاد یک میلیون و ۸۰۰ هزار شغل تا سال آینده است. عبدالله رضایی افزود: طرح‌های اشتغالزایی افتتاح شده شامل ۲۳ هزار و ۶۰۰ طرح خانگی و خرد و هزار و ۴۰۰ طرح‌های نیمه‌ تمامی است که با تأمین هزینه‌های راه‌اندازی توسط صندوق کارآفرینی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

از ساخت مسکن کارگری تا پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان

همچنین امروز اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور که به بندرعباس سفر کرده است در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی احداث منازل مسکونی آسیب از سیل در شهرستان رودان تاکید کرد که دولت تا زمان نیاز در کنار مردم حادثه دیده از سیل شرق هرمزگان خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی هم در سمنان اعلام کرد  که طرح ملی آزادراه حرم تا حرم تا سال ۱۴۰۲ تکمیل می‌شود. ایمان اسلامیان اضافه کرد: با توجه به محدودیت منابع، طرحها اولویت بندی شده و تکمیل طرح حرم تا حرم تا قبل از اتمام سال ۱۴۰۱ در دستور کار است.

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در خمین گفت که ساخت ۲۰۰ هزار مسکن کارگری در کشور هدفگذاری شد. علی حسین رعیتی فرد افزود: انتظار می‌رود آیین نامه تعاونی‌های مسکن کارگری در دولت تصویب شود.

فرمانده مرزبانی هم در بازدید از هنگ مرزی پاوه در کرمانشاه گفت که برخورد با قاچاق و حفظ امنیت مرزها مهمترین راهبردهای مرزبانی کشور است. سردار احمدعلی گودرزی تصریح کرد: امروز نیروهای مرزبانی مقتدرتر و با روحیه تر از همیشه در حال حفظ و حراست از کیان مرزهای مقدّس جمهوری اسلامی ایران هستند.

از ساخت مسکن کارگری تا پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان

همچنین معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی که به ایلام سفر کرده است در آیین افتتاح سامانه ۱۲۰ هکتاری آبیاری نوین شهرستان مهران خبر داد که هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان طرح آب و خاک دهه‌فجر به بهره‌برداری می‌رسد. علی‌ مراد اکبری تصریح کرد: توسعه سامانه‌های نوین آبیاری از مهمترین اولویت‌های دولت سیزدهم و وزارت جهاد کشاورزی است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی هم در نشست خبری از مقاوم‌سازی ۴۷ هزار و ۴۹۲ مسکن روستایی در خراسان جنوبی خبر داد. قاسم تنها خاطرنشان کرد: تسهیلات مسکن روستایی در حال حاضر ۱۰۰ میلیون تومان است که امیدواریم هرچه زودتر به ۲ برابر افزایش پیدا کند.

مشاور وزیر کشور نیز در ساری تاکید کرد که مشکل زباله مازندران تا پایان دولت سیزدهم رفع می‌شود. علیرضا انصاری افزود: مدیریت پسماند و بازیافت طلای کثیف در مازندران با بهره گیری از ظرفیت شرکت های داخلی و سرمایه گذاری خارجی با احداث نیروگاه زباله سوز در سال های آینده به طور کامل رفع می شود.  

از ساخت مسکن کارگری تا پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان

همچنین دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور که در چابهار به سر می‌برد گفت که تنوع قومی و مذهبی سرمایه ایران اسلامی است. سیدمجید امامی یادآور شد: باید از این سرمایه ارزشمند به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی هم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بجنورد از بهره‌مندی ۱۹ هزار خانوار خراسان جنوبی از طرح‌های برق‌رسانی خبر داد. به گفته مهدی دادگر هزینه این پروژه‌ها بیش از ۹۲ میلیارد تومان است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین نیز به ایرنا گفت که صادرات کالا از استان قزوین امسال ۸۶ درصد افزایش یافت. عزیزالله افضلی اضافه کرد: میزان صادرات استان قزوین از ابتدای سالجاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴۴ هزار تن به ارزش ۲۱۷ میلیون دلار بوده که امسال از نظر وزنی ۴۴ درصد و از نظر دلاری ۸۶ درصد افزایش یافته است.

از ساخت مسکن کارگری تا پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان

سرپرست مدیریت تعاون روستایی خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا هم در مشهد گفت که تعاون روستایی ۹۶ هزار تن کود شیمیایی در خراسان رضوی توزیع کرد. آرش آوان یادآور شد: این میزان کود توزیعی شامل انواع کود آلی، ریزمغذی‌ها، ازته، فسفره و پتاسه است که با حواله‌های صادره توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در بین کشاورزان و باغداران توزیع شد.

خوی سالانه پذیرای ۸۵ هزار گردشگر است. این عنوان خبری بود که مرکز ایرنا در ارومیه آن را به نقل از رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خوی منتشر کرد. عزیز میرزایی ادامه داد: در ایام کرونا این تعداد به ۶۰ هزار مسافر و گردشگر کاهش پیدا کرده است.

همچنین از این مرکز خبر رسید که مشارکت خیّران برای ساخت مدارس در آذربایجان غربی به ۷۰۰ میلیارد ریال رسید. مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌ غربی با اعلام این خبر اضافه کرد: در دهه فجر امسال ۳۱ پروژه در قالب ۱۶۸ کلاس درس در استان افتتاح شده و یا به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

از ساخت مسکن کارگری تا پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان

مدیر بانک مسکن همدان هم در گفت وگو با مرکز ایرنا در همدان اعلام کرد که ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است. مجید امیری خاطرنشان کرد: این میزان پرداختی نشان از تلاش بانک مسکن استان برای ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن و پیشگیری از رکود این بازار از یک سو و انجام مسئولیت اجتماعی از طرف دیگر است.

مدیر شعب بانک کشاورزی لرستان نیز به رسانه‌ها گفت که ۷۶۷ میلیارد ریال غرامت خشکسالی به کشاورزان لرستانی پرداخت شد. علی جهانی میر تاکید کرد: میزان غرامت به خسارت دیدگان در زیربخش های دام، طیور، آبزیان، محصولات زراعی و باغی پرداخت شده است.

مرکز ایرنا در بوشهر هم به نقل از مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر خبر داد که هفت فروند لنج در بندر نخل تقی عسلویه آتش گرفت. جهانگیر دهقانی تاکید کرد که این آتش سوزی پس از حدود ۶ ساعت تلاش آتش نشانان مهار شد.

از ساخت مسکن کارگری تا پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان

همچنین مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمان در نشست ستاد استانی احسان و نیکوکاری اعلام کرد که ۲۹۰ میلیارد تومان کمک‌ مومنانه در کرمان جمع‌آوری شد. یحیی صادقی افزود: سالانه ۲ رویداد مهم با عناوین جشن عاطفه ها و جشن نیکوکاری با هدف کمک و حمایت از دانش آموزان و حمایت از خانواده های محروم در آستانه سال جدید برگزار می شود.

مرکز ایرنا در مشهد هم به نقل از مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی اعلام کرد که ۱۲ بدهکار مالیاتی میلیاردی در خراسان رضوی شناسایی شدند. احمدرضا مدبرنیا ادامه داد: سال گذشته ۴۳ پرونده در این خصوص وجود داشت که هم اکنون در حال وصول مالیات از ۲۵ پرونده هستیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اراک نیز در گفت وگو با ایرنا خبر داد که ۱۰۵ هکتار از اراضی ملی شهرستان اراک رفع تصرف شد.  علی قناتی اضافه کرد: این اراضی در قالب ۲۹ فقره پرونده با دستور مقام قضایی استان مرکزی از دست متصرفان خارج به بیت المال بازگردانده شد.

از ساخت مسکن کارگری تا پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان

همچنین مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی به خبرنگار ایرنا در بیرجند گفت که ۵۰ زندانی جرایم غیرعمد در خراسان جنوبی آزاد شدند. غلامرضا روشان تصریح کرد: بدهی این زندانیان یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان بوده که ۵۰۰ میلیون تومان توسط یک خیر، ۳۸۰ میلیون تومان توسط ستاد دیه استان، ۱۲۸ میلیون تومان ستاد دیه کشور و ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شد و مقداری را هم شکات گذشت کردند.

سرپرست بانک توسعه تعاون استان قزوین هم اعلام کرد که ۳۷۸ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی و اشتغالزا در قزوین پرداخت شد. محمد یزدی یادآور شد: در ۱۰ ماهه سال جاری توانسته ایم سهم قابل قبولی از نیاز شهروندان استان را برآورده سازیم.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای قزوین نیز در گفت وگو با ایرنا از ارایه بیش از یک میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی از سوی آموزشگاه های آزاد قزوین خبر داد. سید محمود عرب خاطرنشان کرد: این آموزش ها در قالب پنج هزار و ۶۹ نفر دوره در رشته ها و حرفه های مختلف برای خواهران و برادران متقاضی یادگیری مهارت ارایه شده است.

از ساخت مسکن کارگری تا پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان

همچنین فرماندار رضوانشهر خبر داد که ۲۰ هزار متر مربع از خط ساحلی رضوانشهر آزاد شد. به گفته محمود قاسمی طبق پایش اولیه که با حضور استاندار گیلان از نوار ساحلی این شهرستان بعمل آمد محدوده‌های تحت تصرف آزاد گردید.

مدیرکل تامین اجتماعی کرمانشاه نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: تعداد بیمه‌شدگان اصلی تامین اجتماعی کرمانشاه به بیش از ۲۵۷ هزار نفر رسید. به گفته ایمان بیوس این افراد به همراه خانواده‌هایشان بیش از ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را تشکیل می‌دهند.

از کرمان هم خبر رسید که خط ریلی صادرات اسید از رفسنجان به بندرعباس با ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد. این طرح عصر روز گذشته با حضور مدیرکل راه آهن استان هرمزگان و جمعی از مدیران و مجریان شرکت ملی صنایع مس ایران مورد بهره برداری قرار گرفت.

از ساخت مسکن کارگری تا پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان

همچنین مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی در نشست بررسی طرح های آبی استان گفت که فاینانس ۵۱۰ میلیون یورویی برای پروژه انتقال آب ارس به تبریز تصویب شد. یوسف غفارزاده افزود: حدود ۳۵ کیلومتر از خط ۱۴۰ کیلومتری انتقال آب رودخانه ارس به تبریز و شهرها و روستاهای سر راه تاکنون اجرا و مقرر شده ۱۰۵ کیلومتر باقی مانده نیز با ترک تشریفات توسط قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) اجرا شود.

استاندار خوزستان هم خبر داد که بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار به طرح توسعه خوزستان اختصاص یافت. صادق خلیلیان خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبات سفر دولت به خوزستان ۳۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار ظرف مدت سه سال به این استان اختصاص می یابد.

مرکز ایرنا در قزوین نیز با انتشار فیلمی با عنوان پرورش حشرات، صنعتی ارزآور، به پرورش حشرات توسط یکی از کارآفرینان کشور پرداخته است.  استفاده از پروتئین موجود در حشرات در مصارف تغذیه ای برای تهیه خوراک دام، طیور و آبزیان و مصارف پزشکی در تهیه انواع دارو ها و همچنین لوازم آرایشی  بهداشتی یکی از مهمترین دلایل پرورش آن ها به شمار می رود و این صنعت در بسیاری از کشورهای اروپایی رواج دارد.

امروز همچنین گزارش‌های تهیه شده توسط مراکز ایرنا در ۳۱ استان کشور هم مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش‌ اشکان جهان آرای خبرنگار مرکز ساری با عنوان “مدیریت مازندران بر میانکاله قانونی است؟ ” و فرزانه قنبر دزفولی خبرنگار مرکز شیراز با تیتر “این روزها در جشنواره فیلم فجر شیراز چه می‌گذرد؟ ”  به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.

از ساخت مسکن کارگری تا پرداخت غرامت خشکسالی به کشاورزان