۲۲ بهمن شعارهای اول انقلاب را زنده کرد

خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام رضا نوری, در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن برای زنده کردنِ شعارهای اول انقلاب است، اظهار کرد: یکی از این شعارها هم ساده زیستی است و در این راه باید همه ما در کنار هم، مثل هم زندگی کنیم.

وی با بیان اینکه انقلاب ما انقلابی دینی بود، اضافه کرد: مردم ما با اعتقاد به دین به صحنه آمدند و نام نظام شان را جمهوری اسلامی انتخاب کردند. 

حجت الاسلام نوری با اشاره به اینکه مردم ما بر اساس دین مبین اسلام مبارزه شان را پیش بردند، افزود: مردم در آن زمان برای مبارزه با استبداد، مبارزه با خفقان، ظلم و نظام استبدادی به پا خواستند.

امام جمعه بجنورد با اشاره به اینکه اگر دین ضعیف شود انقلاب ضعیف خواهد شد، افزود: اگر دین من و شما تقویت پیدا کند اسلام و نظام تقویت پیدا خواهد کرد چون پایه‌های این نظام مقدس بر اساس دین ریخته شده و بر اساس ولایت سرشته شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه اسلام همه ما را به مردم‌داری، مردم‌سالاری، کسب رضایت مردم و جامعه توصیه کرده است، تصریح کرد: توجه به دین باید سرلوحه همه برنامه‌ها باشد و همه مسئولان باید توجه و تلاش کنند که رضایت مردم را به دست بیاورند چراکه به طور قطع رضایت مردم رضایت خداست.

وی با تأکید  براینکه مسئولان باید اخلاص در عمل را داشته باشند و دنبال خدمت به مردم باشند، اضافه کرد:  بالاترین عبادت آنچه از روایات بر می آید خدمت به خلق خدااست.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: اگر همه مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی تواضع، فروتنی، مردمی بودن، در کنار مردم بودن را از پیامبر گرامی اسلام(ص) الگو بگیرند، اگر همه دنیا پشت به پشت هم بدهند که نظام را ساقط کنند، موفق نمی‌شوند.

امام جمعه بجنورد با تأکید براینکه حضور مردم بعد از ۴۳ سال در صحنه برای ما مسئولیت را سنگین‌تر می‌کند، اظهار کرد: در انتصاب‌ها هم باید همیشه خدا، شایستگی‌، توانمندی‌ و تخصص افراد را در نظر گرفت و غیر از این نباید باشد چون اگر غیر از این باشد فردای قیامت باید پاسخگوی این مردم در صحنه  باشیم.

۲۲ بهمن شعارهای اول انقلاب را زنده کرد