۱۴ نفر بر اثر کرونا در فارس جان باختند

خبرگزاری ایرنا :

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز (یکشنبه ۲۴بهمن‌ماه) اعلام کرد.

 در این اطلاعیه آمده است:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و چهار هزار و ۷۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۸۰ هزار و یکصد بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۶۷۳ هزار و ۷۵۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۹۲ هزار و ۷۰۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۳۰ هزار و ۳۲۰ مورد تست سریع انجام شده و ۸۷ هزار و ۴۰۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۵۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون هزار و ۲۷۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۴۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۵۸۸ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۴۸ هزار و ۴۰۱ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۶۷۱ هزار و ۹۷۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۲۰ هزار و ۲۱۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۳۴ هزار و ۴۳۹ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۳۱۷ هزار و ۳۲۴ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

۱۴ نفر بر اثر کرونا در فارس جان باختند