دانشگاه‌ها در زمینه دانش بنیان فعال باشند

خبرگزاری ایسنا

بهرام عین‌اللهی روز پنجشنبه، ۲۲ اردیبهشت ماه، در حاشیه‌ی گردهمایی معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در راستای برگزاری این گردهمایی کارهای خیلی خوبی در کشور انجام شد و امیدواریم شاهد نتایج خوبی باشیم.

وی با اشاره به ضرورت توجه به رشد مراکز تحقیقاتی گفت: توجه به تولید در عرصه‌ی پژوهش و فناوری و استفاده از توان تمامی اساتید و دانشجویان در عرصه‌های پژوهشی و فناوری در این گردهمایی مورد تاکید قرار گرفت.

وی از برگزاری سمینار روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور طی هفته آتی خبر داد و گفت: هفته‌ی آینده نیز سمینار روسای کل دانشگاه‌ها را خواهیم داشت و این جلسه مقدمه‌ای برای این مهم است.

عین اللهی خاطرنشان کرد: در وزارت بهداشت پیشرفت بسیار زیادی در زمینه‌ی دانش و علم بشری انجام شده است، نمونه‌ی آن در زمان شیوع ویروس کرونا بود که جزو کشورهای پیشتاز در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بودیم.

وی همچنین یادآور شد: دانشمندان و دانشگاه‌ها در همه‌ی حوزه‌ها کار و پیشرفت می‌کنند که امیدوارم با این جلسات پیشرفت ما بیشتر شود.

وی با تاکید بر دانش بنیان شدن دانشگاه‌ها، اضافه کرد: امروزه اگر دانشگاه‌ علوم پزشکی واحدهای دانش بنیان نداشته باشند با کم و کاستی مواجه خواهند شد و باید بر روی آن کار شود و انجمن‌های علمی در دانشگاه‌ها در قسمت دانش بنیان فعال باشند و به جایی برسند که به واردات نیاز نداشته باشیم.

وزیر بهداشت در پایان تاکید کرد: تسهیلات و صندوق‌های ویژه‌ای برای حمایت از مجموعه های دانش بنیان در نظر گرفته شده است و مسائل مرتبط حمایتی هفته آتی تقدیم هیات دولت می شود.

دانشگاه‌ها در زمینه دانش بنیان فعال باشند