هدفمندی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، جسارت دولت برای منتفع کردن مردم است

خبرگزاری ایسنا

علیرضا فاتحی‌نژاد ظهر پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه در نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان قرچک خاطر نشان کرد: بیشتر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی این شهرستان در مکان‌های استیجاری و یا ساختمان‌هایی فاقد استانداردهای لازم مستقر هستند که این امر باعث شده تا خدمت‌رسانی به مردم با مشکل مواجه شود.

وی ادامه داد: بخش آموزش و پرورش ، بهداشت و درمان، ورزش و جوانان و حوزه فرهنگ با مشکلات اساسی مواجه هستند و باید به آنان توجه ویژه داشت.

این مقام مسئول بیان کرد: از اجرای شبکه‌گذاری فاضلاب قرچک بیش از ۱۷ سال می‌گذرد و ۸۰ درصد شبکه جمع‌آوری آن اجرای شده ولی احداث نشدن تصفیه‌خانه، باعث فرسودگی این شبکه پیش از آغاز بهره‌برداری شده و درصورت تامین اعتبار پنج هزار میلیارد ریالی می‌توان این طرح را اجرا کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک افزود: امروز خاک شهرستان قرچک اشباع شده و دیگر فاضلاب جذب خاک نمی‌شود ، این امر موجب شده تا فاضلاب به سفره‌های زیرمینی نفوذ و سلامتی مردم را با تهدید روبرو کند، موضوعی که کارشناسان شبکه بهداشت و درمان خطر بروز آن را مدام گوشزد می‌کنند.

فاتحی نژاد ادامه داد: امروز هر یک از روستاهای شهرستان قرچک میزبان ده‌ها هزار نفر جمعیت است و به اسم روستا ولی در عمل به شهر تبدیل شده‌اند در صورتی که زیرساخت‌های آن به ویژه در حوزه راه‌های مواصلاتی به تناسب جمعیت تأمین نشده و تعریض نشدن یا بهسازی جاده‌های روستا، موجب بروز تصادفات متعدد شده که نیاز است هر چه سریعتر نسبت به اصلاح آن اقدام شود.

فرماندار قرچک گفت: دشمنان و بدخواهان نظام تلاش دارند تا موضوع اصلاح ارز ترجیحی را در جامعه مطرح کنند در صورتی که به هیچ عنوان موضوع حذف مطرح نیست و دولت تلاش دارد تا واگذاری ارز ترجیحی را مردمی و روند آن را اصلاح کند.

وی ادامه داد: مسئولان ادارت و نهادها به ویژه سپاه پاسداران، بسیج، آموزش و پرورش و ارگان‌های فرهنگی موظفند تا با برگزاری جلسات مشترک با آحاد مختلف جامعه، ابعاد مختلف این طرح را برای مردم بازگو و آنان را برای اجرای بهتر این طرح با دولت همراه کنند.

فرماندار شهرستان قرچک افزود: موضوع هدفمندی و توزیع عادلانه یارانه‌ها یکی از مهمترین برنامه‌های دولت سیزدهم در تحقق عدالت اجتماعی و اقتصادی است که برخی از دولت‌ها حتی جرات و جسارت ورود به آن را نداشتند ولی دولت مردمی آقای رئیسی در ابتدای فعالیت خود به این موضوع ورود کرد تا یک بار برای همیشه موضوع توزیع عادلانه یارانه‌ها محقق شود.

هدفمندی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، جسارت دولت برای منتفع کردن مردم است