بناهای تاریخی قابل واگذاری به مدیریت شهری شناسایی می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، علی‌رضا جیلان شامگاه چهارشنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در همین راستا شهرداری‌ها می‌توانند برای بازسازی و بهره‌برداری از مکان‌های تاریخی قابل واگذاری و درآمدزایی اقدام کنند.
وی با اشاره به انتظارات بالا از حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: مردم از این بخش انتظار تحول دارند و فضای مجازی عملکرد مدیران را ارزیابی می‌کند.
جیلان تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام را از مهم‌ترین اولویت‌های کاری خود بیان و تصریح کرد: این اقدام در اشتغال‌زایی، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی نقش مستقیم ایفا می‌کند.
وی با اشاره به کمبود اعتبارات حوزه‌های مختلف مرتبط با میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یادآور شد: پیگیری‌هایی در سطح ملی برای دریافت ردیف ملی اعتباری ویژه این اداره‌کل انجام شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: تحقق اهداف مورد نظر در طرح شهرکرد، شهر ملی نمد با همکاری شهرداری انجام و برای تبدیل شهرکرد به شهر جهانی نمد اقدام و پیگیری می‌شود.
وی گفت: همسویی دولت و مجلس شورای اسلامی بهترین فرصت برای کاهش مشکلات و ارتقای امور مختلف مرتبط با میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایجاد می‌کند.
جیلان به تلاش جدی برای تحقق اهداف توسعه‌ای اشاره و تاکید کرد: منطقه نمونه گردشگری شیدا شهرستان بن پس از ۱۲ سال تلاش شبانه‌روزی در شورای‌عالی معماری و شهرسازی ایران تصویب شد.
سیاوش سلیمانی دشتکی رییس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در استان می‌توانند به‌عنوان بازوان توانمند دستگاه‌های اجرایی عمل کنند.
وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان برای دعوت از سرمایه‌گذاران به‌منظور سرمایه‌گذاری در بخش‌های استان و تقویت بخش خصوصی کمک کنند.
سلیمانی افزود: توجه به بخش‌های مهم گردشگری و تقویت جذب توریست‌های گردشگری می‌تواند در برقراری درآمدهای مجموعه مدیریت شهری تاثیرگذار باشد.

بناهای تاریخی قابل واگذاری به مدیریت شهری شناسایی می‌شود