مدیر اشرافی نمی‌تواند اهداف جامعه اسلامی را محقق کند

خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر با تسلیت سالروز رحلت حضرت زینب کبری (س) اظهار کرد: تمام افتخارات قیام عاشورا و نهضت امام حسین علیه‌السلام مدیون حضرت زینب (س) است.

وی تصریح کرد: زمانی که فریاد کوبنده حضرت زینب (س) در کوفه و شام در برابر آن جمعیت ارائه شد مردم هوشیار و بیدار شدند و این جهاد زینبی بود که قیام عاشورا را از تحریف نجات داد.

خطیب نماز جمعه بوشهر بیان کرد: امروز اگر حقیقت و واقعیت‌های انقلاب به جامعه و جوانان معرفی نشود به یقین دشمنان با لجن پراکنی و تحریف، مقدسات جامعه را لکه‌دار می‌کنند و فرهنگ شهدا را از مظلومیت بیرون می‌آوردند و مظلوم را جای ظالم می‌نشانند.

دشتی اضافه کرد: حافظان نظام و انقلاب اسلامی وظیفه جهاد تبیین دارند، نباید همراه با دشمن سیاه نمایی کنیم و به تعبیر مقام معظم رهبری امروز دشمنان، مقدسات و ارکان نظام اسلامی از جمله مجلس، سپاه پاسداران، شورای نگهبان و دیگر نهادها را با شایعه سازی و تحریف زیر سوال می‌برند.

وی تاکید کرد: باید جایگاه روحانیت در جهاد و شهادت، مبارزه و پیروزی انقلاب اسلامی معرفی و یاد و خاطره آنان زنده نگه داشته شود چراکه گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، زنده نگه داشتن دفاع مقدس است.

خطیب نماز جمعه بوشهر اظهار کرد: امروز در جنگ اقتصادی اعتبار و هزینه آماده نیست و ۲ مانع بزرگ تحریم و نبود امکانات در برابر خودمان داریم، مدیری می‌تواند در این شرایط جنگی و سخت موفق شود که دارای فرهنگ انقلابی و جهادی باشد.

دشتی ادامه داد: در این شرایط مدیر اشرافی به درد نمی‌خورد مدیری که زندگی اشرافی دارد نمی‌تواند اهداف مورد نظر جامعه اسلامی را محقق کند.

وی خاطر نشان کرد: مدیرانی‌که پشت میز نشسته‌اند و از آنجا بیرون نمی‌آیند نمی‌تواند در حل مشکلات اثربخش باشند. مدیران باید در عرصه و میدان قرار داشته باشند تا مشکلات مردم از نزدیک ببیند.

امام جمعه موقت بوشهر با گرامیداشت سالروز شهادت شهید محلاتی و روز روحانیت و دفاع مقدس و با بیان اینکه حدود ۴ هزار شهید روحانی داریم افزود: از این تعداد ۳ هزار و ۳۴۰ نفر آنان در جنگ ۸ ساله، ۴۰ نفر قبل از انقلاب به شهادت رسیدند و ۳۸ از شهدای روحانی جز شهدای مدافع حرم هستند و نشان دادند که روحانیت همیشه پیشتاز بوده است.

مدیر اشرافی نمی‌تواند اهداف جامعه اسلامی را محقق کند