راه اندازی بازارچه مرزی در چالدران پیگیری می شود

خبرگزاری ایسنا

علیپور امروز ۳۰ بهمن ماه در سومین جلسه شورای اداری  چالدران که در  محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت:مدیران و مسئولان باید در جهت رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم  عمران و آبادانی منطقه تلاشهای لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه امروزه دولت و مجلس تمام تلاش خود را در جهت رفع مشکل اقتصاد و معیشت مردم بکار گرفته است، افزود: امیدواریم با اجرای برنامه های  بهتر در سال آینده  ثبات اقتصادی در کشور انجام گیرد و از گرانی بی رویه جلو گیری شود. 

علیپور با تقدیر از فرماندار چالدران در خصوص  اقدام جهادی و شبانه روزی در جهت رفع مشکلات مردم منطقه در قالب حضور در روستاها و دیدار با اقشار مختلف مردم  شهرستان بر تداوم این اقدامات تاکید کرد و گفت :با انجام اینگونه اقدامات شاهد رشد و توسعه چالدران خواهیم شد.

وی با اشاره به  اولین سفر استاندار آذربایجان غربی  به چالدران این سفر را مایه خیر و برکت دانست و گفت: مصوب شدن ۷۶طرح در زمینه های مختلف از جمله دستاوردهای  سفر در این شهرستان بود.

این نماینده خانه ملت همچنین از پیگیری موضوع راه اندازی بازارچه های مرزی در چالدران خبرداد و گفت :این موضوع هفته آینده در جلسه مشترک مقامات ایران و ترکیه در کشور  ترکیه با حضور  فرماندار چالدران در این نشست پیگیری خواهد شد .

عبدالله نژاد،  فرماندار چالدران نیز در این جلسه با اعلام اینکه تنها راه حل توسعه چالدران خروج از بن بست بودن است، افزود: در قالب سفر استاندار آذربایحان غربی ارتقاء  محورهای  ارتباطی چالدران از فرعی به اصلی در دستور کار قرار گرفته است.

فرماندار چالدران با بیان اینکه تاکنون از محل سفر استاندار آذربایجان غربی به چالدران ۱۶میلیارد تومان  اعتبارتخصیص یافته است، افزود: در قالب این سفر بیش از۸۰میلیارد تومان اعتبار نیز مصوب شده است .

وی از عملکرد تعدادی از فعالین عرصه فضای مجازی در خصوص نادیده گرفتن اقدامات دولت در شهرستان انتقاد کرد و گفت: همراهی مردم و مسئولین و صاحب نظران می تواند زمینه رشد و توسعه شهرستان را فراهم آورد.

فرماندار چالدران ایجاد هنگ مرزی مستقل ،احداث ۲ باب هنرستان،  راه اندازی سی تی اسکن در بیمارستان شهید بهشتی ،تسریع در ارتقاء محورهای مواصلاتی چالدران و تجهیزات اماکن ورزشی را از جمله مصوبات سفر استاندار آذربایجان غربی به چالدران عنوان کرد و گفت: از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خواست می شود با پیگیری های لازم ازسوی وزارتخانه ها این طرح ها هر چه زودتر به نتیجه برسند.

راه اندازی بازارچه مرزی در چالدران پیگیری می شود