خدمات رسانی به مهاجران افغانی در اردوگاه افاغنه

خبرگزاری ایسنا

حسین نوش آبادی بعد از ظهر سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در توضیح بازدید روز گذشته اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران بیان کرد: این بازدید نظارتی با هدف بررسی شرایط امنیتی و انتظامی منطقه با توجه به افزایش بالای مهاجرت های خارجی به ویژه اتباع افغانی و همچنین مسائل و مشکلاتی که ما در حوزه انتظامی این منطقه داریم اعم از کمبود نیرو ، امکانات و تجهیزات انجام شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به گستردگی جمعیت جنوب شرق استان تهران و حوزه انتخابیه ورامین و پیشوا که بالای ۸۵۰ هزار جمعیت دارد و امکانات موجود انتظامی و امنیتی که خیلی پاسخگوی حجم نیازها و اقتضائات این منطقه نیست ، این بازدید نظارتی انجام شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اعضای کمیسیون در این نظارت میدانی از مجتمع کشت و صنعت اتکا وزارت دفاع و فعالیت های آنها در حوزه دانش بنیان به ویژه در حوزه کشاورزی و دامپروری بازدید کردند.

نوش آبادی در ادامه با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون از اردوگاه افاغنه در این منطقه ، اظهار کرد: اردوگاه افاغنه به مهاجرین افغانی به خصوص مهاجرین که به صورت غیرمجاز وارد کشور شدند و در محدوده استان تهران هستند ، در حال خدمات رسانی است ؛ همچنین از ۱۱ استان دیگر اتباع خارجی که دستگیر شده به این اردوگاه فرستاده می شوند ، لذا این اردوگاه اهمیت ویژه ای دارد و به همین جهت کمیسیون امنیت ملی به این موضوع ورود پیدا کرد و از کمپ های نگهداری افاغنه بازدید و مراحل ثبت و انگشت نگاری در این اردوگاه را رصد کردند.

نماینده مردم ورامین ، پیشوا و قرچک در مجلس گفت: گزارشی توسط بخش های امنیتی اتباع خارجی استانداری و مقامات محلی به اعضای کمیسیون ارایه و قرار شد که مشکلات این مجموعه پیگیری شود. همچنین وضعیت ساماندهی امور افاغنه و امکانات مورد نیاز برای اردوگاهی که روزانه صدها نفر را پذیرش و سوابق آنها را ثبت و سپس روانه کشور افغانستان می کند، بررسی شد.

وی ادامه داد: جلسات خوبی نیز در حاشیه این نظارت میدانی در اردوگاه مهاجران افغانه و مجتمع کشت و صنعت وزارت دفاع برگزار شد که دستاوردهای خوبی خواهد داشت ؛ گزارش این بازدید در جلسات آتی کمیسیون امنیت ملی در حضور وزیر کشور قرائت و بررسی خواهد شد.

خدمات رسانی به مهاجران افغانی در اردوگاه افاغنه

خدمات رسانی به مهاجران افغانی در اردوگاه افاغنه

خدمات رسانی به مهاجران افغانی در اردوگاه افاغنه