مرقد امام خمینی (ره) با گلاب ناب کاشان عطرافشانی می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، غلامعلی عبدالرحیمی روز شنبه در نشست خبری با تبیین برنامه‌های چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با شعار محوری «جشن ملی ۱۴۰۰» افزود: برای هرچه با شکوه‌تر برگزار کردن برنامه‌ها، ۱۷ کمیته در ستاد برگزاری ایام‌الله دهه فجر شهرستان کاشان تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: تاکنون ۱۱ کمیته شامل فضاسازی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات محیط شهری، قرآن، نهج‌البلاغه و روحانیت، مسجدها و هیات‌های مذهبی، اصناف، بازاریان، کارگران و کارفرمایان، زنان و خانواده، دانش‌آموزی، کودک و نوجوان، ورزش و جوانان، بقاع متبرکه، تشکل‌های مردمی و فضای مجازی و فرهنگی هنری ۲۱۹ برنامه برای دهه فجر انقلاب اسلامی در کاشان اعلام کرده‌اند و سایر کمیته‌ها نیز تاکنون به صورت کتبی برنامه‌ها را اعلام نکرده‌اند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کاشان، بیان کرد: امسال جشن ملی ۱۴۰۰ به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در قرن جدید رقم خواهد خورد که به همین دلیل برگزاری جشن‌ ملی ۱۴۰۰، به عنوان شروع قرن دیگر تفاوت‌هایی با ۴۳ سال گذشته خواهد داشت.

به گفته وی، دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی امسال با ماه رجب تقارن یافته و ولادت با سعادت حضرت امام محمد باقر (ع) به شیرینی و حلاوت  جشن‌های دهه فجر افزوده خواهد شد.

عبدالرحیمی، حرکت موتورسواران از میدان ۱۵ خرداد تا گلزار شهدا (دارالسلام) در ۱۲ بهمن نخستین روز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی را یادآور شد و گفت: پس از آن جواد منصوری محقق و پژوهشگر و نخستین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشور در اجتماع مردم کاشان با رعایت فاصله‌گذاری در گلزار شهدا سخنرانی می‌کند.

به گفته وی، ساعت ۹:۳۳ دقیقه روز ۱۲ بهمن آیین گرامیداشت لحظه ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی به ایران در جوار گلزار شهیدان کاشان برگزار و آیین گلباران تمثال مبارک حضرت امام خمینی (ره) نیز در این مکان انجام خواهد شد.

عبدالرحیمی خاطر نشان کرد: در ۱۴ بهمن همزمان با سالروز ولادت خجسته امام محمد باقر (ع) برنامه عطرافشانی، غبارروبی در تمامی گلزارهای شهدا در سطح شهرها و روستاهای شهرستان کاشان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای برنامه نورافشانی در شامگاه ۲۱ بهمن در میدان جهاد کاشان، افزود: در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی یوم‌الله ۲۲ بهمن با عنوان «انقلاب اسلامی، عزت، عقلانیت، تجلی وحدت ملی» پس از راه‌پیمایی قشرهای مختلف مردم، اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی که از هم‌رزمان سرداران شهید کاشان عباس کریمی، محمدتقی پکوک و اکبر زجاجی است، سخنرانی خواهد کرد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کاشان با اشاره به اینکه کاشان اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، یادآور شد: اگر این روند ادامه داشته باشد، با توجه به اینکه سلامتی مردم اولویت نخست است، برنامه‌های دهه فجر شهرستان تحت‌ تاثیر قرار خواهد گرفت اما با این وجود، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تابع دستورهای ستاد ملی کرونا است.

وی هدف اصلی از اجرای ویژه‌ برنامه‌های دهه فجر را بزرگداشت این ایام فرخنده، مقطع رهایی ملت ایران، پاسداشت انقلاب بزرگ و بارخوانی و بازآفرینی آن به دست مردم، تبیین و ترویج ارزش‌ها و هدف‌های بزرگ انقلاب اسلامی و تقویت و بسط آن در قالب بزرگداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با ظرفیت‌های مردمی بیان کرد.

عبدالرحیمی با تاکید بر توجه به نسل جوان و نوجوان و همچنین بومی برگزار کردن حادثه‌های انقلاب در شهرستان کاشان، گفت: بر پایه اسناد تاریخی کاشان، به علت تعدد روحانیان مبارز و ارتباط مردم مبارز این خطه با شهرهای قم و تهران جزو شهرستان‌های پیشتاز در نهضت انقلاب اسلامی ایران بوده و به عنوان یکی از قطب‌های حماسی دوران انقلاب در کشور شناخته می‌شود.

شهرستان کاشان از ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ تا بهمن ۱۳۵۷،  ۲۸ شهید سرافراز تقدیم نهضت انقلاب اسلامی ایران کرده است.

مرقد امام خمینی (ره) با گلاب ناب کاشان عطرافشانی می‌شود