افت ارزش دلار در معاملات شب گذشته بازار جهانی

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، در معاملات شب گذشته بازار جهانی ارز، ارزش دلار آمریکا بیشترین افت روزانه را‌‌‌‌‌‌‌‌ در سه ماه گذشته در برابر دیگر ارزهای مرجع به ثبت رساند. تلاش سرمایه‌گذاران ارزی برای شناسایی سود از جمله دلایل کاهش ارزش دلار در معاملات شب گذشته بوده است.

در معاملات روز جمعه بود که ارزش دلار به بالاترین میزان یک سال و نیم گذشته رسید که دلیل آن انتظار برای بالا بردن سریع‌تر نرخ بهره از سوی بانک مرکزی فدرال آمریکا بوده است.

هفته گذشته سیگنال‌های بانک مرکزی فدرال آمریکا نشان داد که مقامات این بانک می‌خواهند در نشست ماه مارس نرخ بهره را‌‌‌‌‌‌‌‌ افزایش دهند و بانک‌های بزرگ این کشور بر این باورند که امسال 5 تا 7 بار نرخ بهره در آمریکا افزایش خواهد یافت.

اخیرا رافائل بوستیک، رئیس بانک مرکزی فدرال ایالت آتلانتا، طی مصاحبه‌ای به فایننشیال تایمز گفته که این احتمال وجود دارد در صورتی که تورم همچنان در آمریکا بالا بماند، بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را‌‌‌‌‌‌‌‌ با میزان بیشتری افزایش دهد.

ادوارد مویا، کارشناس ارشد موسسه اوآندا، می‌گوید: روند افزایش ارزش دلار در ماه‌های گذشته بیشتر با در نظر گرفتن پیش‌بینی 5 تا 7 مرتبه رشد نرخ بهره از سوی بانک مرکزی فدرال در اسل 2022 رخ داده است.

وی تاکید کرد: ممکن است شاهد عملکرد ضعیف‌تر دلار نسبت به دیگر ارزهای بازار جهانی در آینده باشیم.

بر همین اساس ارزش دلار در برابر ین ژاپن در معاملات اخیر 0.2 درصد پایین آمد و به 115.04 ین رسیده است.

ارزش دلار در برابر پوند انگلیس نیز 0.4 درصد پایین آمد و به 1.354 دلار رسید. ارزش یورو نیز 0.8 درصد در برابر دلار رشد کرد و به 1.1240 دلار افزایش یافت.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


افت ارزش دلار در معاملات شب گذشته بازار جهانی