قسد برای فروش نفت سوریه با گروه تروریستی تحریرالشام توافق امضا کرد

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – خبرگزاری آلمان به نقل از منابعی که آن‌ها را معرفی نکرد‏، نوشت شبه نظامیان قسد تحت حمایت آمریکا برای فروش نفت میدان‌های نفتی در شمال و شرق سوریه، با گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره سابق) توافق امضا کرد.

این نفت در میدان‌های نفتی در شمال و شرق سوریه تولید می‌شود و قرار است به دست گروه تروریستی جبهه النصره در حومه‌های حلب و ادلب برسد.

برخی نمایندگان شبه نظامیان قسد چند روز پیش با رئیس شرکت «وتد» وابسته به گروه تروریستی تحریرالشام در گذرگاه «ام جلود» غرب شهر «منبج» در حومه شرقی حلب دیدار کردند. در این دیدار، توافق شد که شبه نظامیان قسد مناطق تحت تسلط تروریست‌ها را روزانه با ۶۰۰ تن مواد نفتی به ارزش ۱۲۰ هزار دلار آمریکا مجهز کنند. این در حالی است که این مواد در بازار‌ها با قیمت‌های چندین برابری به فروش می‌رسد.

منابع این خبرگزاری تاکید کردند توافقی که چهارشنبه گذشته امضا شد، پنجشنبه دهم ماه میلادی کنونی اجرا خواهد شد. تروریست‌های جبهه النصره شروع به آماده کردن مخزن‌های بزرگ مواد نفتی در منطقه نزدیک به شهر «سرمدا» برای نگهداری مواد نفتی کردند.

امضای توافق بین شبه نظامیان قسد با تروریست‌های جبهه النصره، منابع مالی گسترده‌ای برای قسد تامین خواهد کرد تا به این ترتیب به اقدامات تروریستی خود علیه ملت سوریه ادامه دهد. این بدان معناست که شبه نظامیان قسد تحت حمایت آمریکا و گروه تروریستی جبهه النصره در زمینه ریختن خون ملت سوریه و به سرقت بردن ثروت‌های این ملت، شریک شده اند.

یادآور می‌شود نظامیان اشغالگر آمریکا که پیش از این نفت سوریه را از میدان نفتی العمر غارت می‌کردند این بار در استان الحسکه و در میدان نفتی «رمیلان» با کمک شبه نظامیان «قسد» در حال احداث یک پالایشگاه غیرقانونی هستند.

قسد برای فروش نفت سوریه با گروه تروریستی تحریرالشام توافق امضا کرد