اولین گروه نظامیان آمریکا وارد خاک آلمان شدند

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – فرماندهی بخش اروپایی ارتش آمریکا امروز (جمعه) اعلام کرد که اولین سری از نیرو‌های آمریکایی که برای تقویت ناتو به اروپا آمده‌اند، وارد آلمان شده‌اند.

به گزارش رویترز، سخنگوی این فرماندهی در بیانیه‌ای گفت: «سربازان گردان هجدهم هوابرد امروز وارد شهر ویسبادن شدند. این‌ها اولین گروه سرباز از ۲ هزار سربازی هستند که پس از اعلام پنتاگون مبنی بر انتقال نیرو‌های بیشتر از آمریکا به اروپا وارد این قاره می‌شوند.»

روز چهارشنبه، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به بهانه حفاظت از اروپای شرقی، دستور اعزام نزدیک به ۳ هزار نیروی بیشتر به لهستان و رومانی را صادر کرد.

به گفته پنتاگون، یک هزار سرباز آمریکایی مستقر در شهر ویلسک آلمان به رومانی اعزام خواهند شد، از سوی دیگر حدود هزار و ۷۰۰ نظامی، از پایگاه نظامی «فورت برگ» آمریکا، به لهستان اعزام خواهند شد.

علاوه بر این، ۳۰۰ نفر دیگر از نیرو‌های نظامی قرار بود از فورت برگ به آلمان نقل مکان کنند.

آمریکا آنچه «بحران اوکراین» می‌خواند را دستاویزی برای افزایش حضور نظامی خود در منطقه قرار داده است. روز گذشته نیز، فرمانده ارشد نیروی دریایی آمریکا از برگزاری یک رزمایش نظامی در آب‌های شرق اروپا خبر داد.

معاون رئیس مرکز اوراسیا نیز امروز در همین خصوص گفت افزایش حضور نظامی آمریکا در اروپا تلاش‌های دیپلماتیک جاری برای حل این بحران را خنثی می‌کند و تأثیری منفی بر روند صلح و تنش‌زدایی در منطقه خواهد داشت.

اولین گروه نظامیان آمریکا وارد خاک آلمان شدند