اصرار بنت برای حمایت مالی آمریکا از سامانه گنبد‌ آهنین

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – نفتالی بنت در نشستی در دفتر نخست وزیری در قدس اشغالی از نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از اختصاص بودجه برای باتری‌های سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین تشکر کرد.

به گزارش جروزالم پست، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این دیدار بر اهمیت تکمیل فرآیند تامین مالی سامانه موشکی گنبد آهنین در اسرع وقت تاکید کرد و از پلوسی خواست تا قسمتی از بودجه آمریکا را برای حمایت از پدافند هوایی گنبد آهنین رژیم صهیونیستی اختصاص دهد.

به گفته دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، طرفین همچنین در این دیدار درباره چالش‌های راهبردی اصلی پیش روی رژیم صهیونیستی و مسئله برنامه هسته‌ای ایران به گفتگو پرداختند.

قابل ذکر است که پس از آنکه دموکرات‌های آمریکا تلاش کردند بودجه حمایتی از سامانه گنبد آهنین را مسدود کنند، مجلس نمایندگان آمریکا با ۴۲۰ رای موافق و ۹ رای مخالف در ماه سپتامبر یک میلیارد دلار به سیستم گنبد آهنین اختصاص داد.

نانسی پلوسی روز چهارشنبه  در راس یک هیئت از کنگره آمریکا وارد قدس اشغالی شد. در این سفر آدام شیف، نماینده کنگره، تد دویچ، رئیس کمیته اخلاق مجلس نمایندگان، بیل کیتینگ، عضو کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، اریک سوالول، عضو کمیته منتخب دائمی اطلاعات مجلس نمایندگان، رو کانا، عضو کمیته نیرو‌های مسلح مجلس نمایندگان و اندی کیم عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان نانسی پلوسی را همراهی کردند.

اصرار بنت برای حمایت مالی آمریکا از سامانه گنبد‌ آهنین