فشار صهیونیست‌ها بر واشنگتن برای تروریستی خواندن انصارالله یمن

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – منابع عبری اعلام کردند که مقامات رژیم مصهیونیستی به دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا فشار می‌آورند تا به درخواست امارات هرچه سریع‌تر گروه انصارلله یمن را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

به گزارش الجزیره، روزنامه تایمز اسرائیل به نقل از یک مقام صهیونیستی نوشت که ابوظبی پس از حملات اخیر به امارات، از تل آویو درخواست کرده است که به واشنگتن برای قرار دادن نام گروه انصارالله یمن در فهرست گروه‌های تروریستی فشار وارد کند.

این مقام صهیونیستی ادعا کرد که مقامات این رژیم به دولت بایدن فشار می‌آورند که گروه انصارالله را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار داده تا بتوانند نفوذ ایران در منطقه را محدود کنند. او همچنین مدعی شد که این اقدام فقط برای حفاظت از اماراتی‌ها نبوده بلکه چنین اقدامی به نفع همه است.

پس از انتشار این خبر وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

الجزیره در ادامه خبر خود نوشت که وب سایت خبری آمریکایی «هافینگتون پست» به نقل از منابعی گفته بود که امارات با گروهی در آمریکا لابی کرده است تا دولت آمریکا را وادار کند که انصارالله را به عنوان یک سازمان تروریستی طبقه بندی کند. این منابع گفتند که اعضای جمهوری‌خواه کنگره و مقامات سابق دولت دونالد ترامپ این فشار‌ها را برای ورود انصارالله به لیست سازمان‌های تروریستی رهبری می‌کنند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در آخرین روز‌های ریاست جمهوری خود، گروه انصارالله یمن را در فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا قرار داد. اما جو بایدن یک ماه بعد برای پیشبرد گفتگو‌های صلح با طرف‌های یمنی این گروه را از لیست تروریست‌ها خارج کرد.

صهیونیست‌ها بر این باورند که افزایش توانایی نظامی کشور‌های متجاوز به یمن باعث می‌شود حملات یمنی‌ها به سمت رژیم اسرائیل سوق پیدا کند و به همین علت است که آن را نزدیک می‌دانند.

فشار صهیونیست‌ها بر واشنگتن برای تروریستی خواندن انصارالله یمن