نواخته شدن زنگ انقلاب در فجر ۴۳ در دبیرستان ولیصر (عج) ساری

خبرگزاری فارس :

 

گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، در نخستین روز از دهه مبارک فجر با حضور آیت الله محمدباقر محمدی‌لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران زنگ انقلاب در دبیرستان دخترانه ولیعصر ناحیه دو ساری نواخته شد.

نماینده ولی فقیه در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: خداوند یک موهبت عظیمی به نام انقلاب اسلامی به ما عنایت کرد و در پرتو این انقلاب، آزادی خود را به‌دست آوردیم و از نوکری شرق و غرب رهایی پیدا کردیم.

وی با برشمردن شرایط کشور در قبل از انقلاب گفت: در دوران قبل از انقلاب سفیر آمریکا، سفیر انگلیس و حتی دیپلمات درجه سه و چهار آنها به شخص اول مملکت یعنی شاه دستور می‌دادند که نهایت ذلت بود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه استقلال و آزادی ثمره انقلاب اسلامی است، افزود: در دوران فعلی نیز نامه شخص اول آمریکا که نخست وزیر ژاپن به ایران آورد رهبر انقلاب نامه را نمی‌پذیرد و حاضر نبود  که نامه را باز کند و بخواند، این عزت است.

این مسؤول با بیان اینکه در پرتو انقلاب اسلامی درصد باسوادی از ۳۵ درصد به بالای ۸۰ درصد رسیده است، اضافه کرد: این همه دانشگاه‌ها و مدارس در شهرها تأسیس شد و در تمامی روستاها به برکت جهاد سازندگی در همان چند سال اول انقلاب جاده، آب آشامیدنی سالم، حمام بهداشتی، برق و مدرسه و دیگر امکانات برخوردار شدند.

محمدی لائینی با اشاره به اینکه جنگ  را به ما تحمیل کردند و فتنه برای ما آفریدند اما انقلاب اسلامی ما راه اصیل خود را می‌پیماید،خاطرنشان کرد: مسیر انقلاب افت و خیز دارد و اما سکون و توقف ندارد و ما بارها معجزه در ۴۳ سال گذشته دیدیم که خداوند چگونه انقلابی را بین دو ابرقدرت تقسیم شده بود و هیچ انقلاب و خیزشی نمی‌توانست بدون اجازه  یکی از این دو ابر قدرت،  اعلان وجود و حرکت و فعالیت کند، این انقلاب اسلامی  بزرگ شده و هر چه کردند نتوانستند کاری کنند و خداوند انقلاب را حفظ کرد.

 

وی اضافه کرد: حقیقت این است که انقلاب ۲۰۰ هزار شهید و ۲ هزار شهید دانش‌آموز و فرهنگی به اسلام هدیه کرده است که در دهه فجر باید از شهیدان انقلاب و دهه فجر نام برده شود، اینها برای رضای خدا، عزت، سربلندی، رشد و پیشرفت مملکت  و استقلال شهید شدند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران تأکید کرد: هدف از تجلیل نمادین از شهدا و زنگ انقلاب این است که صدای زنگ انقلاب در گوش ما باشد تا ما به گوش و بهوش باشیم چراکه انقلاب در دست همه ما امانت است و باید حفظ شود.

 

این مسؤول یاداور شد: جوانان در میدان حاضر و به شایستگی از انقلاب دفاع کردند و دشمنان در توهمات خود هستند اما بدانند انقلاب ما صاحب دارد که این مدرسه به نامش مزین است و روزی این امانت باید به دست خودش برسد.

به گزارش فارس، نمایشگاه دستاوردهای دانش‌آموزی با ۴۰ غرفه نیز در حاشیه مراسم افتتاح شد.

 

انتهای پیام/۸۶۰۵۱/ج/م

 


نواخته شدن زنگ انقلاب در فجر ۴۳ در دبیرستان ولیصر (عج) ساری