فارس من| مشکلات انتخاب واحد دانشجویان و پاسخ دانشگاه آزاد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مخاطبان سامانه فارس من خواستار حل مشکلات انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد شدند و در مطالبه خود آوردند: « ما دانشجویان دانشگاه آزاد مطالبه بسیار مهمی از مقامات این سازمان داریم!!

این سازمان برخلاف شعارهای خودش هیچ وقت پاسخگوی مشکلات دانشجوها نبوده‌ است.
ما دانشجویان در انتخاب واحد ترم بهمن ماه۱۴۰۰ مشکلات فراوانی داریم از جمله خرابی سایت آموزشیار، شهریه زیاد و دریافت شهریه مجدد و….مسئولین هم می‌گویند همه چیز درسته در صورتی که اینطور نیست و همه شکایت دارند.
ما خواستار رسیدگی سریع و فوری این مشکلات هستیم.»

بر همین اساس خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با سردبیر این سوژه گفت‌وگو کرد، وی که دانشجوی مهندسی نرم افزار دانشگاه تهران آزاد غرب است با تاکید بر اینکه سایت آموزشیار دانشگاه آزاد متاسفانه عملکرد خوبی ندارد، گفت: دانشگاه آزاد  به بهانه اینکه یک سیستم مجتمع و متحدی داشته باشد این سامانه را ایجاد کرد اما سبب مشکلات زیادی برای دانشجویان شد.

وی افزود: هزینه سرویس سایت چقدر می شود یا رسیدگی به ساختار فنی سایت مگر چقدر زمان می برد که هر ترم زمان انتخاب واحد که می‌شود هم دانشجویان و هم پدر و مادرهایشان باید استرس انتخاب واحد داشته باشند.

این دانشجو با بیان اینکه در زمان انتخاب واحد خودش نتوانسته انتخاب واحد انجام دهد و خیلی از دانشجویان دیگر هم این مشکل را دارند، عنوان کرد: خیلی از دانشجوها ناراضی‌ هستند و اشاره کرده‌اند که تمام مبلغ اولیه شهریه مقرر را از آنها گرفته‌اند و حتی بعضی‌ها می‌گویند، سایت انتخاب واحد با پرداخت دومیلیون تومان برایشان باز شده است؛ در حالیکه سایت قبلا با حدود نهصد هزار تومان و یک میلیون تومان باز می‌شد، یعنی الآن سایت آموزشیار به سختی و با واریز مبلغ زیاد باز می‌شود، تازه اگر باز شود. خیلی از دانشجوها وضع مالی‌ خوبی دارند اما  خیلی از دانشجوهای دانشگاه آزاد هم وضع مالی‌شان خوب نیست و چون نتوانستند دانشگاه سراسری بروند پس مجبور شدند به این دانشگاه بیایند و شهریه‌ای هم که می‌پردازند، شهریه منصانه‌ای نیست.

وی افزود: الآن تعداد دانشجویان زیاد است و در یک روز چند هزار دانشجو می‌خواهند انتخاب واحد کنند و دانشگاه آزاد هم اگر نمی‌تواند این ظرفیت فنی را به وجود آورد بهتز است برگردد به همان سایت‌هایی که قبلا بود.

* زمانبندی انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد به ۵ نوبت تقسیم شد

پس از پیگیری خبرنگار فارس از مسئولان دانشگاه آزاد این دانشگاه طی اطلاعیه‌ای زمانبندی انتخاب واحد دانشجویان این دانشگاه را به ۵ نوبت تقسیم کرد و تاکید کرد که دانشجویان لازم است برای اطلاع از تغییرات انجام شده در تقویم زمانبندی برای انتخاب واحد روزهای آتی، به سایت http://edu.iau.ac.ir مراجعه کنند. ساعت‌های ۲۳ تا ۶ صبح برای دانشجویان همان روز و روز بعد امکان ورود به سامانه، ثبت درخواست سرترم، پرداخت شهریه و انجام امور آموزشی فراهم است، اما امور انتخاب واحد صرفا مطابق با جدول زمانبندی اعلام شده صورت می‌پذیرد.

 


فارس من| مشکلات انتخاب واحد دانشجویان و پاسخ دانشگاه آزاد