جشن ملی 1400 در «شاد»/ از «خاندان ویرانی» تا «قله‌های افتخار»

خبرگزاری فارس :

 

علی رمضانی مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر از ابتدای این ایام مبارک، در صفحه اصلی پیام‌رسان «شاد»، پنجره‌ای با عنوان «جشن ملی 1400» ایجاد شد.

وی با بیان اینکه این برنامه با ابتکار اداره کل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی و با کمک گروه فنی شاد، طراحی و رونمایی شد، گفت: در این فضا چندین کانال مرتبط با ایام الله دهه مبارک فجر راه اندازی و با تولید محتوای مناسب قابل استفاده برای دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیای آنهاست.

* معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در کانال قله‌های افتخار

رمضانی تصریح کرد: مخاطبان می‌توانند با دنبال‌کردن کانال‌های ما، اطلاعات خود را درباره رویدادهای انقلاب و اقدامات رژیم پهلوی بالا ببرید، آن هم با ماجراهای دسته‌اولی که در قالب محصولات مختلف به تصویر کشیده شده‌اند؛ علاوه بر این حتما برای نوجوانان جالب است بدانند که کشورمان ایران بعد از انقلاب اسلامی چه پیشرفت‌هایی داشته و چه افتخاراتی کسب کرده است.

وی افزود: کانال «قله‌های افتخار» به معرفی دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف علمی، آموزشی، اقتصادی، فرهنگی ، سیاسی، نظامی، دفاعی، ورزشی و …. پرداخته است. در و اقع پیشنهادهایی برای کسانی است که می‎خواهند از حقایق ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی بیشتر بدانند.

* واقعیت‌هایی درباره رژیم پهلوی در کانال «خاندان ویرانی»
 
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کانال «خاندان ویرانی»، به واقعیت‌هایی است که باید درباره رژیم پهلوی بدانیم تا عده ای نتوانند آن را بزک کنند، اشاره کرد و گفت: کانال «برگی از هزاران»، گوشه‌ای از پیشرفت‌های چشمگیر جمهوری اسلامی را از زبان نهادهای بین المللی بیان کرده است.

وی ادامه داد: «کانال نو+جوان»، رسانه ای اختصاصی نوجوان و ارتباط با نوجوانان و دانش آموزان است که به پاسخ ها و شبهات آنان پاسخ می‌دهد؛ کانال «ساپ»، سامانه ارتباطی پیشتازان سازمان دانش‌آموزی است که برای اعضای خود محتوا و برنامه تولید می‌کند و
کانال «سازمان سیج دانش‌آموزی»، محلی برای شکوفایی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزان در مسائل سیاسی و آگاه سازی آنان است.

* از کانال «فجر قرآنی» تا «سینمافجر»

رمضانی اضافه کرد: کانال «فجر قرآنی»، قرارگاه مجازی فعالیت های قرآن، عترت و نماز و معرفی محافل قرآنی برای دانش آموزان و فرهنگیان است. همچنین «سینما فجر»، هم در این صفحه معرفی شده که به نمایش فیلم ها و سرودهای منتخب متناسب با انقلاب  اسلامی اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: در واقع این اقدام با رویکرد، آگاه سازی، بصیرت افزایی، نشاط آفرینی و دانش‌آموز محوری طراحی شده و هدف از آن ایجاد نشاط و آگاهی و مواجهه هوشمندانه دانش‌آموزان با رویدادهای و پدیده‌های سیاسی و اجتماعی است.


جشن ملی 1400 در «شاد»/ از «خاندان ویرانی» تا «قله‌های افتخار»