وزیر آموزش و پرورش: مدارس غیردولتی باید ارزیابی شوند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در یکصد و هجدهمین جلسه شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی که در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی این وزارتخانه برگزار شد، اظهار کرد: پایش نظام آموزشی و کنترل کیفیت آن در همه مدارس، باید توسط متخصصان صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد که سازمان مدارس و مراکز غیردولتی مجموعه منسجمی است که ظرفیت‌های خوبی دارد، افزود: انتظار است به‌گونه‌ای شهریه مدارس غیردولتی را اعلام کنید که شهریه مصوب اعلام شده با شهریه‌ای که مدارس از اولیا طلب می‌کنند، یکی باشد.

وی افزود: پیشنهاد من به مجموعه غیردولتی این است که هر رقمی را که در شهریه مدارس غیردولتی تعیین می کنید، شفاف باشد و همان رقم در اختیار خانواده ها، قرار گیرد.

نوری ادامه داد: مدارس غیردولتی را مورد آنالیز قرار دهید و سعی کنید ممیزی داشته باشید و به مدارس غیردولتی، بر اساس ساحت‌هایی که در آن پیشرفت داشته‌اند، نمره داده و آنها را ارزیابی کرده و نتایج ارزیابی را شفاف‌سازی کنید.

وی گفت: ایجاد تشکیلاتی چون سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت مردمی باید به بالندگی‌ای برسد که به صورت یک نهاد کاملا مردمی جلوه کند.

وی خاطرنشان کرد: لازم است در راستای شعار شفاف سازی دولت سیزدهم شاخص های مدارس غیردولتی مبتنی بر سند تحول آموزش و پرورش باشد.


وزیر آموزش و پرورش: مدارس غیردولتی باید ارزیابی شوند