درخواست برای برخورد با متخلفان سانحه فوت استاد دانشگاه آزاد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، معاونت امور بانوان بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی طی بیانیه‌ای با اشاره به سانحه درگذشت مریم جوادپور مدیر گروه فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه آزاد اهواز بر اثر هجوم سگ‌های ولگرد و تصادف با یک ماشین عبوری، خواهان بررسی ابعاد این حادثه و برخورد قاطع با مسئولان مربوطه و مجازات همه قاصران و مقصران شد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بی تدبیری‌های مسوولان جامعه نخبگانی را داغدار کرد. 

جامعه علمی کشور اندوهگین خبری بسیار دردناک می باشد. 

اندوه از دست دادن بانویی متعهد و دانشمند، سرکار خانم دکتر مریم جوادپور مدیر گروه فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز. 

آنچه اندوه فراق ناگهانی را سهمگین‌تر می سازد و بر عمق جراحت های قلبیمان افزون می سازد، دلیل این مصیبت بزرگ است، ایشان پس از انجام فعالیت های علمی در دانشگاه، زمانیکه قصد مراجعت به منزل را داشتند، مورد هجوم سگ‌های ولگرد قرار می گیرند و هنگام گریز از دست سگها، پس از تصادف با ماشین عبوری، جان به جانان تسلیم و فوت می کنند.

کدام بی تدبیری عامل بروز این فاجعه عظیم است؟

کدام مسئولی پاسخگوی فقدان این نخبه علمی- تربیتی می باشد؟

سرمایه‌ای که به راحتی بدست نیامده بود، به راحتی از دست رفت.

به راستی هیچ اراده‌ای برای پایان دادن به این اوضاع اسفبار نیست؟

روزی پدر و مادر کودکی ۴ ساله را داغدار طفلشان می بینیم که طعمه سگهای ولگرد شده و امروز جامعه علمی باید عزادار چنین فاجعه ای باشد.

مسئولین شهری در برابر ترک فعل های خود پاسخگو هستند؟

آیا مدعیان حمایت از حقوق حیوانات پاسخگوی رفتارهای خود هستند؟

معاونت امور بانوان بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن عرض تسلیت به جامعه دانشگاهی و خانواده داغدار آن مرحومه، به جد خواهان بررسی ابعاد این حادثه شوم و برخورد قاطع با همه مسئولان مربوطه  و مجازات همه قاصران و مقصران بوده، بالاخص از دادگستری استان خوزستان می خواهیم در راستای اجرای اصل ۱۵۶ قانون اساسی و احیای حقوق عامه اقدامات لازم را در این زمینه مبذول دارند.


درخواست برای برخورد با متخلفان سانحه فوت استاد دانشگاه آزاد