سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس: سامانه بازرگام نباید زمینه فساد، رانت و انحصارگرایی را ایجاد کند

خبرگزاری فارس :

 

حجت الاسلام آزادیخواه سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: یکی از ایرادهای سامانه بازرگام را دسترسی نداشتن شهرهای کوچک به این سامانه عنوان کرد و افزود: فعالیت‌های این سامانه برای مردم نقاط دوردست تبدیل به آرزو شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر سازمان تعاون روستایی توانسته در تهران با وسعت بالا آن را عملیاتی کند؛ چرا نتوانسته در شهرهای کوچک و دوردست مانند بشاگرد و چابهار به اجرا درآورد. آقای آزادیخواه تصریح کرد: سازمان تعاون روستایی باید خیلی سریع و ظرف مدت دو هفته این سامانه را به سراسر کشور توسعه دهد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان ویژگی های خوب وزیر جهاد کشاورزی از جمله داشتن ایده و ابتکار، گفت: هم‌اکنون هم وزیر جهادکشاورزی در دولت و در مقام اجرا می‌تواند آینده کشاورزی کشورمان را به خوبی رقم بزند البته به شریطی که تیم او همراه باشد.

حجت الاسلام آزادیخواه با انتقاد از تبعیض و رانت در توزیع کالاهای اساسی، خاطرنشان کرد: باید از دیگر شرکت‌های دانش‌بنیان و دارای تجربه هم دعوت شود، زیرا وقتی سازمان تعاون روستایی فقط از یک پلتفرم استفاده می‌کند، قطعاً شائبه برانگیز است و باید این مشکل را سریع رفع کنند.

وی با اشاره به خبرهای بد مربوط به زعفران و خرید میوه شب عید در کشور، گفت: سازمان تعاون روستایی باید درباره قیمت خرید و فروش به خوبی عمل کند، اما این کار را نکرده و آقای قادری فر، رئیس این سازمان باید پاسخگو باشد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر تلاش جدی برای توزیع عادلانه و سراسری در کشور افزود: باید با رعایت استانداردهای قانون مناقصات عمومی، پلتفرم شرکتی که با قیمت کمتر و کارکرد بالاتر می‌تواند خدمات را ارائه کند، دیده و انتخاب شود و کمیسیون کشاورزی پیگیری و نظارت بیشتری خواهد کرد تا رضایت مردم در سراسر کشور حاصل شود.

 


سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس: سامانه بازرگام نباید زمینه فساد، رانت و انحصارگرایی را ایجاد کند