دستیابی به فناوری استریل تجهیزات پزشکی با گاز اتیلن اکساید

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری،محمدجعفر حسینی مدیرعامل شرکت ماشین سازی حسینی با اشاره به کاربردهای سیستم استریل که اصل جدا نشدنی تولید تجهیزات پزشکی است، گفت: دستگاه استریل طراحی شده توسط فناوران و متخصصان این شرکت، به‌صورت فشرده است و قابلیت کاربری آسان و استفاده از انرژی پایین تر را دارد.

دستگاه استریل با طراحی اختصاصی برای استفاده  آسان و سهولت استفاده کاربر طراحی شده است. دستگاه استریل که به صورت تمام اتوماتیک و مانیتورینگ طراحی شده است دارای محفظه تقویت شده و به صورت دو درب و یا یک درب است و کلیه پارامترهای کنترلی آن قابل تنظیم و تغییر است.

سیستم تمام خودکار برای پایش فرآیند استریل با گاز اتیلن اکساید در اندازه های یک تا 30 متر مکعب، طراحی شده است. این محصول برای انواع تجهیزات پزشکی یکبار مصرف مانند سرنگ یکبار مصرف، آنژوکت، سر سوزن سرنگ، البسه یکبار مصرف پزشکی، محیط های کشت، لوله های پزشکی و دیگر محصولات پزشکی یکبار مصرف به کار می‌رود.

روشی فناورانه و منحصر به فرد

فناوری استریل با گاز اتیلن اکساید، به صورتی کاملا منحصر به فرد در راس فرآیندهای استریل صنعتی قرار دارد. این گاز با تاثیر گذاری کامل بر بافت های ارگانیک، و نفوذپذیری بالا، برای انواع محصولات پزشکی و غیر پزشکی که نیاز به استریل دارند را داراست. به جهت جلوگیری از ایجاد رسوب پلیمری باقی مانده ازگاز اتیلن اکساید از سیستم دقیق کنترل حرارت استفاده می شود.

شکل ساخت مبدل گاز سیستم استریل از نوع سلولی بوده تا نگهداری و تعمیر آن به آسانی صورت پذیرد. مبدل گاز از جنس استینلس استیل ساخته می شود و دستگاه به گونه ای طراحی می شود که در فشار منفی مقاومت بالایی داشته باشد.

دستگاه استریل با ویژگی های یاد شده، برای اولین بار ساخته و تمایز آن نسبت به موارد دیگر کامپک بودن آن و اپراتوری آسان و همچنین مصرف انرژی پایین تر است.

پایش استریل به گونه ای است که کل فرآیند به صورت کامل قابل رؤیت است و کاربر می‌تواند به راحتی عملیات تنظیم زمان و میزان معیارهای مختلف را تغییر دهد. این در حالی است که سامانه، فرآیند ضدعفونی سازی را به طول خودکار طی می‌کند.

این مدیر حوزه دانش بنیان با اشاره به این که محصول ساخته شده داخلی یک چهارم نمونه خارجی قیمت دارد، توضیح داد: در شرکت ماشین سازی حسینی 8 فرصت شغلی به صورت مستقیم و 30 فرصت شغلی به صورت غیرمستقیم ایجاد شده است که با توجه به صرفه اقتصادی محصول علاوه بر اشتغالزایی، صرفه جویی ارزی نیز برای کشور به دنبال دارد.


دستیابی به فناوری استریل تجهیزات پزشکی با گاز اتیلن اکساید