چین سیستم یکپارچه بازار برق ایجاد می‌کند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، طبق دستورالعمل‌هایی که به تازگی منتشر شده، چین قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ یک سیستم یکپارچه بازار برق بسازد تا امکان تخصیص بهینه منابع انرژی را در دامنه وسیع‌تری فراهم کند و ثبات و انعطاف‌پذیری سیستم قدرت را بهبود بخشد.

در دستورالعمل‌هایی که به طور مشترک توسط کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی منتشر شده آمده است: بر اساس این سیستم، بازار ملی و بازارهای استانی و منطقه‌ای با بهبودهای قابل‌توجهی در تخصیص بازار بین استانی و فرامنطقه‌ای منابع و مقیاس تجارت انرژی سبز به صورت مشترک عمل خواهند کرد. 

طبق دستورالعمل‌ها، تا سال ۲۰۳۰، سیستم ملی یکپارچه بازار برق اساساً تکمیل خواهد شد و انرژی جدید را قادر می‌سازد تا به طور کامل در معاملات بازار مشارکت کند و تخصیص منابع انرژی بیشتر بهینه شود.

چین بر اساس طرح و اتصال زیرساخت‌های برق خود، ایجاد یک مرکز ملی تجارت برق را به موقع ترویج خواهد کرد.

با توجه به دستورالعمل‌ها که همچنین اجرای دقیق قوانین، مقررات و اقدامات سیاستی برای ارتقای مشارکت انرژی های نو در معاملات بازار را ترغیب می‌کند، تلاش‌هایی برای افزایش سازگاری بازار برق با نسبت بالایی از منابع انرژی جدید انجام خواهد شد.

در دستورالعمل ها آمده است که مقامات همچنین برای نوآوری مکانیسم‌هایی برای اجرای پروژه‌های آزمایشی تجارت برق تجدیذپذیر تلاش خواهند کرد.

 


چین سیستم یکپارچه بازار برق ایجاد می‌کند