برای امیکرون واکسن جداگانه ساخته می‌شود

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس  به نقل از رویترز، آژانس دارویی اروپا اعلام کرد، از توسعه سریع واکسن امیکرون حمایت می‌کند و در صورتی که سریع‌ترین راه برای گسترش واکسن‌های موجود باشد، از تشکیل پرونده برای تأیید یک واکسن ارتقا یافته کووید-۱۹ که فقط نوع جدید را هدف قرار می‌دهد، پشتیبانی می‌کند.

مارکو کاوالری، مسئول سیاست‌گذاری واکسیناسیون در آژانس دارویی اروپا در یک جلسه توجیهی با خبرنگاران یادآور شد، لازم است شرکت‌های داروسازی تنها یک واکسن تک ظرفیتی متناسب با نوع امیکرون توسعه دهند؛ علاوه بر این لازم است نسخه‌های ترکیبی واکسن را بررسی کنند.

وی ادامه داد: «آزمایش چندین واکسن در آزمایش‌های بالینی «محکم‌ترین راه رو به جلو» خواهد بود؛ باید نتایج  آزمایش‌های بالینی را بررسی کنیم و یک ارزیابی انجام دهیم، از جمله داشتن درک خوب از اینکه آیا داده‌ها کل جمعیت بزرگسال را پوشش می‌دهند یا محدود خواهند شد».

نواواکس (Novavax) که یک شرکت زیست‌فناوری مستقر در مریلند آمریکا است، کار روی نسخه‌ای از واکسن کووید-۱۹ خود برای هدف قرار دادن این نوع جدید کرونا را آغاز کرده و در چند هفته آینده این واکسن را برای آزمایش و ساخت نمونه اولیه آماده خواهد کرد.

 


برای امیکرون واکسن جداگانه ساخته می‌شود