افزایش بی‌سابقه مبتلایان به کووید-۱۹ در دانشگاه تربیت مدرس

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا رئوفی، نسبت به کاهش رعایت دستورالعمل ها و افزایش محسوس موارد ابتلاء در سطح دانشگاه تربیت مدرس هشدار داد و گفت: در روزهای اخیر مراجعه بیماران مشکوک و علامت‌دار بیماری کووید- ۱۹ به درمانگاه دانشگاه، سیر صعودی داشته به گونه‌ای که این روند از شروع اپیدمی بیماری بی‌سابقه بوده است.

وی افزود: نمودار تجمیعی افراد مبتلا و یا مشکوک به ابتلا شناسایی شده در سال ۱۴۰۰ گویای افزایش تعداد محسوس بیمارانی است که طی هفته اخیر به درمانگاه دانشگاه مراجعه نموده اند و نشان از عادی‌انگاری و عدم رعایت اصول پیشگیری از این بیماری را دارد.

دکتر رئوفی اظهار داشت: با توجه به مراجعه تعداد قابل توجهی از دانشگاهیان مبتلا و یا مشکوک به کرونا به سایر مراکز درمانی و عدم دسترسی مرکز سلامت و بهداشت به اطلاعات کامل، آمار حقیقی قطعاً بیش از آمار ارائه شده در نمودار است. این درحالی است که طبق اعلام ستاد ملی کرونا در ابتدای شروع پیک ششم کرونا هستیم و مسلما شرایط در اوج پیک نامساعدتر خواهد بود.

وی در ادامه تأکید کرد: به منظور قطع زنجیره انتقال بیماری و جلوگیری از ابتلا و انتقال بیماری خود و خانواده ها، افراد باید در رعایت اصول پیشگیری از بیماری نظیر استفاده صحیح و مدام از ماسک مناسب بهداشتی (دو عدد ماسک)، رعایت فاصله ایمن، جلوگیری از ایجاد تجمع، شستن دست­ ها (قبل از خوردن غذا و تماس با صورت) و برقراری شرایط تهویه هوا (بازگذاشتن پنجره ­ها)، با حساسیت و دقت بیشتر عمل نمایند.

وی در پایان گفت: نظر به اینکه براساس دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان، افراد مجاز به صدور گواهی بازگشت به تحصیل / کار: صرفاً متخصص طب کار، متخصص عفونی، متخصص داخلی، فوق تخصص ریه و پزشکان عمومی مراکز خدمات سلامت منتخب می‌باشند، ضروری است اعضای دانشگاه تربیت مدرس جهت دریافت گواهی سلامت یا گواهی بازگشت به تحصیل / کار به مراکز ذی صلاح مراجعه نموده و از مراجعه به مدیریت سلامت و بهداشت این دانشگاه خودداری کنند.

 

افزایش بی‌سابقه مبتلایان به کووید-۱۹ در دانشگاه تربیت مدرس