شرکت‌های پارک پردیس در منطقه اقتصادی ماهشهر مستقر می‌شوند

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا ​​​​​، در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با حضور مدیران شرکت صنایع ملی پتروشیمی، تفاهم نامه‌ای میان سید امید شهیدی‌نیا؛ مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و مهدی صفاری نیا؛ رئیس پارک فناوری پردیس به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شد زمینه استفاده حداکثری شرکت‌های پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان فراهم شود. علاوه بر آن ۳۰ درصد از تولیدات صنعت پتروشیمی کشور در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر است و بر پایه این تفاهم‌نامه با تجمیع تقاضای فناورانه در منطقه ماهشهر، امکان بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در اجرای پروژه‌های این منطقه فراهم خواهد شد.

این پروژه‌ها در موارد مختلف همچون استفاده از شرکت‌های دانش بنیان در زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی، استفاده از این شرکت‌ها در حل معضلات محیط زیستی در منطقه ماهشهر و بهینه‌سازی مصرف انرژی در نظر گرفته شده است.

بر اساس این تفاهم نامه، به منظور آشنایی نزدیک با چالش‌های این منطقه و ارائه راهکارهای فناورانه توسط شرکت‌های دانش بنیان، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر امکان استقرار و ایجاد زیرساخت برای شرکت‌های دانش بنیان را فراهم خواهد کرد. به همین منظور به شرکت‌های دانش بنیان عضو پارک فناوری پردیس این امکان داده شده است تا با حضور در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر ضمن بررسی معضلات و چالش‌های موجود در صنعت پتروشیمی، راهکارهای فناورانه خود را برای کمک به صنعت پتروشیمی ارائه دهند.

شرکت‌های پارک پردیس در منطقه اقتصادی ماهشهر مستقر می‌شوند