پیشگیری از کرونا در المپیک پکن با یک فناوری هوشمند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، توالت‌های سیار هوشمند به پیشگیری از کووید-۱۹ در المپیک پکن کمک می‌کند.

فناوری نقش مهمی در نبرد چین با کووید-۱۹ ایفا کرده است، به ویژه اینکه این کشور میزبان بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ است. توالت‌های سیار هوشمند یکی از ویژگی‌های کلیدی سیستم حلقه بسته المپیک بوده‌اند و برگزارکنندگان پکن ۲۰۲۲ می‌گویند که آن‌ها نقش مهمی در پیشگیری از بیماری همه‌گیر دارند.

از این سیستم می‌توان تنها با تکان دادن دست، بدون دست زدن به چیزی، استفاده کرد. پس از خروج کاربر، نازل ضد عفونی داخل به طور خودکار کل فضا را استریل می‌کند و خطر ابتلا به ویروس کرونا را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، سیستم های آبرسانی و فاضلاب نیز مجهز به یک دستگاه ضد عفونی است که زنجیره انتقال را قطع می‌کند.

منگ جیانمین، یکی از اعضای آکادمی مهندسی چین و طراح توالت‌های سیار هوشمند گفت: «در مقایسه با توالت های سنتی، این توالت هوشمند در مصرف انرژی بهینه‌تر و سازگار با محیط زیست است. از نظر انرژی سبز، در مصرف برق و آب صرفه جویی می‌کند. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا از کمترین میزان مواد، برق و آب برای بازتاب یا ارتقای آگاهی زیست محیطی استفاده کنیم».

جیانمین می‌گوید، این توالت‌ها در نوع خود در جهان بی‌نظیر است زیرا می‌توان از آنها در داخل خانه نیز استفاده کرد. او می‌گوید که مطمئن است این محصول به زودی جهانی خواهد شد. به غیر از بازی‌های المپیک زمستانی، توالت سیار هوشمند در بیش از ۲۰  مکان مختلف مانند بنادر، ایستگاه‌های مترو و مراکز قرنطینه استفاده شده است.


https://criticalstrike.ir/19/02/2022/%d9%be%db%8c%d8%b4%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%be%db%8c%da%a9-%d9%be%da%a9%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%db%8c%da%a9-%d9%81%d9%86%d8%a7/