معاون وزیر آموزش و پرورش در ایلام: مشکل رتبه‌بندی فرهنگیان حل می‌شود

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، «مجتبی همتی‌فر» عصر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیران کل آموزش و پرورش استان ایلام با بیان اینکه حامل سلام وزیر آموزش و پرورش به همشهریان خود هستم اظهار داشت: آموزش و پرورش لازمه توسعه و پیشرفت همه‌جانبه کشور است و در راستای تحقق این اهداف نیازمند تعامل و همراهی تمامی نهادها و ادارات است.

معاون وزیر آموزش و پرورش و سرپرست سازمان تعلیم و تربیت کشور با اشاره به نقش مدرسه در تربیت شهروندان گفت: آموزش و پرورش با فرهنگ حقوق شهروندی گره خورده و در مدرسه توجه به تربیت شهروند مطلوب، ضرورتی انکارناپذیر است.

وی تصریح کرد: تربیت نیروی انسانی متعهد، کارآمد و در تراز جمهوری اسلامی ایران مهم‌ترین رسالت آموزش و پرورش است و در این راستا باید تمام فرهنگیان اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

 همتی‌فر در ادامه گفت: رئیس‌جمهور در 37 موضوع، برنامه تحول دولت را تنظیم کرده و برنامه وزیر آموزش و پرورش در قالب این چهارچوب ابلاغ شده و به زودی اجرایی می‌شود.

معاون وزیر و سرپرست سازمان تعلیم و تربیت کشور استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را نیز ضروری دانست و افزود: با توجه به جوانی و علمی بودن استادان دانشگاه فرهنگیان از ظرفیت آنها در پست‌های مدیریتی و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش استان به‌کارگیری شود.

فردای روشن کشور نیازمند یک نهضت علمی جهادی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام نیز در همین جلسه اظهار داشت: فردای روشن کشور نیازمند یک نهضت علمی جهادی است.

«محمدسبحان حسنی» گفت: نهضت و جهاد علمی در کشور توانسته است در مقابل قدرت و دانش و ثروت غرب و ایادی استکبار برای تحقق اراده‌ها و خنثی کردن ترفندهای دشمنان و سوء استفاده آنان از داشته‌های علمی خود مانع بزرگ باشد.

حسنی مانع بودن جهاد علمی از ترفندهای جهان را در دستیابی کشور به دانش و فن و داشته‌های روز علم و فناوری عنوان کرد و گفت: دانش و فن دست یافته در جهاد و نهضت علمی، امروز یکی از اهرم‌های قدرت ایران و عامل بسیار مهم بازدارندگی است که نمونه آن را در قدرت موشکی کشورمان دیده‌ایم.

وی زمینه‌ساز قدرت علمی و دستیابی به قدرت علم و دانش را نهاد بزرگ و پر جمعیت و مؤثر “آموزش و پرورش” عنوان کرد و گفت: لازمه رشد و توسعه هر کشور و جامعه، توجه ویژه به آموزش و پرورش است و اگر در این راستا نقش خود را به خوبی ایفا کنیم، به طور یقین در همه زمینه‌ها موفق خواهیم شد.

حسنی با بیان این که رهبر معظم انقلاب به علم و پژوهش و ترویج اخلاق و معنویت تأکید دارند خاطرنشان کرد: همه باید این مسیر را با جدیت دنبال کنیم تا در گام دوم انقلاب دستاوردهای مهم و مؤثر بیشتری را کسب کنیم و نام ایران را بر قله‌های رفیع دانش در جهان درخشان کنیم.

وی افزود: طی دو دهه گذشته کارهای بسیار خوبی در کشور انجام شده و جهش قابل توجهی را در عرصه‌های مختلف شاهد بودیم که نیاز است تلاش در جهت استمرار این جهش‌ها داشته باشیم.

حسنی در ادامه گفت: انتظار داریم بیش از گذشته شاهد موفقیت روزافزون کشور در تمام عرصه‌ها باشیم هر چند دشمن، به گواه مشخصِ ترور دانشمندان هسته‌ای کشور، در این مسیر در حال تلاش برای مانع شدن است.

وی با اشاره به ترور شهید «داریوش رضایی‌نژاد» گفت: ترور شهید رضایی‌نژاد و دیگر شهدای دانشمند علمی و هسته‌ای نشانگر این بود که دشمن نقطه قوت و اقتدار ما را شناسایی کرده است و از رشد علمی ما ترس دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام منصوب شد
مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان معرفی شد
ورود آموزش و پرورش به تجارت کنکور/ امنیت نمرات امتحانات نهایی به خطر می‌افتد

در پایان با قرائت متن لوح تقدیر مدیر سابق و ابلاغ سرپرست جدید، از خدمات «امیر مهردادی» در سمت رئیس آموزش و پرورش ایلام قدردانی و «علی درویشی» به عنوان سرپرست اداره آموزش و پرورش استان ایلام معرفی شد.

180/ی/؛

معاون وزیر آموزش و پرورش در ایلام: مشکل رتبه‌بندی فرهنگیان حل می‌شود