تاثیر گریه‌های حضرت زهرا (س) کمتر از شمشیر امیرالمومنین (ع) نبود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور آیت الله کاظم صدیقی، در نشست فعالان ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با ریاست و معاونین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران با عرض تسلیت نسبت به فرا رسیدن حجت خدا و فرمانده مقابله با جنگ نرم تاریخ حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین دومین سالگرد شهادت سیدالشهدا مدافع حریم ولایت، حاج قاسم سلیمانی و گرامی داشت ایام دهه بصیرت اظهار داشت: حضرت زهرا (س) قربانی مسلخ امر به معروف و نهی از منکر است. مهمترین معروف در عالم امکان مسئله ولایت است که حاکمیت خداوند متعال بر بندگانش از مجرای ولایت صورت می پذیرد.

رئیس ستاد امربه معروف ونهی از منکر کشور گفت: حضرت زهرا (س) برای دفاع از بزرگترین معروف ومقابله با منکر به میدان جنگ سخت ونرم آمد و در جنگ سخت جلوی مهاجمین ایستاد و مانند یک لشگر از خاکریز ولایت سرسختانه دفاع کرد و تازمانی که زنده بودند دست از محافظت از امیرالمومنین (ع) برنداشتند. درس بزرگ حضرت زهرا (س)به ما داشتن ایمان بوده، همچنان که ایمان باعث ایجاد قدرت می‌شود همچنان که محبت به ولی الله به انسان اراده می دهد.

آیت الله صدیقی اظهار داشت: داشتن قدرت ایمان و اراده محبت باعث می شود که شخصی حتی بدون نداشتن سلاح و نفرات جلوی همه عالم بایستد که نمود بارز معاصر آن حضرت امام خمینی(ره)است که ایشان بدون همراهی ولی با داشتن این دوصلاح در مقابل تمام عالم کفر ایستاد. حضرت زهرا (س) با اینکه بعد از آن حمله به خانه شان بعد از به هوش آمدنشان به استراحت نپرداختند و با حالی که داشتند رفتند به سمت مسجد و از امام زمان خودشان تا لحظه آخر دفاع کردند.

تاثیر گریه‌های حضرت زهرا (س) کمتر از شمشیر امیرالمومنین (ع) نبود

امام جمعه موقت شهر تهران اظهار داشت: تا زمانی که حضرت زهرا (س) زنده بودند، هیچکس نتوانست از امیرالمومنین (ع) بیعت بگیرد که این درس بزرگی برای ما به حساب می آید. در کنار جنگ سخت، جنگ نرم حضرت زهرا (س) نیز مثال زدنی است واین برای پژوهشگران می تواند سرمشقی باشد و آنها را به تحقیق در مورد نقش و تاکتیک حضرت زهرا(س) در مقابل هر جنگ نرمی وا دارد.

آیت الله صدیقی گفت: جنگ نرم حضرت زهرا (س) گریه های ایشان در موارد مختلف بود،که این گریه ها افشاگری و مرزبانی از علم و بیرق ولایت بود که این گریه‌های حضرت صدیقه (س) مظلومیت امیرالمومنین(ع) به همه جهانیان نشان داد. تاثیر گذاری گریه های حضرت زهرا (س) کمتر از شمشیر ذوالفقار امیرالمومنین حضرت علی (ع) نبود.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور افزود: جبهه امر به معروف و نهی از منکر هیچ موقع تعطیل نمی شود و سبک زندگی حضرت زهرا (س) به ما تاکتیک چگونگی امر به معروف ونهی از منکر کردن در شرایط مختلف را می آموزد و از دیگر درس های بزرگ حضرت زهرا (س) به ما این است که در هر شرایطی می توان آمر به معروف وناهی از منکر بود حتی اگر نفرات،سلاح و تجهیزات نداشتید.
آیت الله صدیقی با اشاره به اشک های حضرت زهرا(س) افزود: اشک های حضرت زهرا (س) باعث فروپاشی هیمنه مستکبران در کل تاریخ شد و این اشک ها ثابت کرد که ایشان بزرگترین فرمانده مقابله با جنگ نرم در طول تاریخ می باشند که ما افتخار می کنیم که با لبیک خود به این فرمانده در تحت لوا و پرچم حضرت قدم برمی داریم و حرکت می کنیم.
وی به دیگر ابعاد سبک امر به معروف و نهی از منکر حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: زمانی که حضرت صدیقه طاهره (س) در حالت احتضار بودند زنان مهاجر وانصار به عیادت ایشان آمدند و حضرت نسبت به بی تفاوتی مردان آنها گلایه کرد،که این گلایه حضرت می تواند برای من و شما تذکر خیلی جدی باشد که نباید نسبت به منکرات به تفاوت باشیم وبا یک نهیب از سمت دشمنان عقب نشینی کنیم. بی تفاوتی نسبت به گناه در جامعه باعث ترویج فساد و ایجاد منکرات گسترده در نهاد مقدس خانواده می شود.
آیت الله صدیقی افزود: بی تفاوتی خواص نسبت به بزرگترین منکر که آن هم غصب خلافت بود باعث ایجاد جسارت به درب خانه ولی خدا وشهادت دختر رسول اکرم(ص)شد. یکی از مهمترین معروفات که باید با زبان شیرین ولین به دانش آموزان، دانشجویان و نسل های آینده تزریق و تبیین شود بحث ولایت است که همین ولایت باعث ایجاد وحدت در جامعه می شود.
رئیس ستاد امربه معروف ونهی از منکر کشور افزود: نماز عمود و ستون دین است و ستون نماز، ولایت است و ستاد امر به معروف باید در زمینه ولایت به عنوان بالاترین معروف جهادی عمل کند.
آیت الله صدیقی به سه گناه ربا، ایجاد ناامنی و تزلزل در خانواده که در روایات متعدد به جنگ مستقیم با خداوند آمده است اشاره کرد و گفت: که این گناهان متاسفانه در جامعه امروزی ما رواج پیدا کرده است که می توان دربحث تزلزل در خانواده به رواج بی عفتی و هرزگی که مصداق اتم و اکمل آن بدحجابی، بی حجابی و مقوله سگ گردانی و دوری از فرزندآوری است اشاره کرد.

نشست رئیس، دبیر و معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با ریاست و معاونین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در محل سالن جلسات شهدای امر به معروف ستاد کشور برگزار شد.

تاثیر گریه‌های حضرت زهرا (س) کمتر از شمشیر امیرالمومنین (ع) نبود