تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، بازگشایی روزافزون سالن‌ها و تماشاخانه‌ها برای میزبانی از اجراها در سایه تسریع روند واکسیناسیون و حرکت جامعه به سمت ایمنی نسبی و امید به استمرار آن در نهایت بار دیگر منجر به استفاده ظرفیت صد در صدی تماشاخانه‌ها شد.

همزمان با پشت سرگذاشتن پاییز ۱۴۰۰ که از نخستین روز مهر ماه آن شاهد آغاز به کار مجدد تالارهای نمایشی در میزبانی از مخاطبان تئاتر بودیم بالاترین رکورد ثبت شده به اجرای ۶۱ نمایش در تماشاخانه‌های پایتخت مربوط می‌شد. اما نیمه نخستین دی ماه آخرین زمستان قرن در کنار سرد شدن هوای پایتخت با گرمای رکورد شکن اجرای ۶۴ نمایش در تماشاخانه‌ها آغاز شد.

شروع این شکل از میزبانی تماشاخانه‌ها با چاشنی رکوردشکنی آن هم در گام اول ورود به زمستان نه تنها حال و هوای تالارهای نمایشی را گرم و گرمتر ساخته که نوید دهنده روزهایی پرشورتر به ویژه در آستانه برگزاری چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در نیمه بهمن ماه است. روزهایی که اوج هیجان و رقابت در حوزه هنرهای نمایشی کشور را در دو بُعد ملی و بین‌المللی شاهد هستیم.

با احتساب این رویدادها واتفاقات در نهایت ۲۶ سالن و تماشاخانه دولتی و خصوصی در پایتخت طی هفته جاری در مجموع از ۶۴ اثر نمایشی میزبانی می‌کنند.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

روزهای شلوغ تئاترشهر با پنج نمایش لیلیت، تا اشکستان، پنگوئن‌های افسرده، احتمالات و تلمیخا

نمایش لیلیت به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ‌شاهمردی با مدت زمان ۵۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹:۱۵ در سالن سایه مجموعه تئاترشهر ‌به صحنه می‌رود.

نمایش تا اشکستان به نویسندگی و کارگردانی حمید حرا در ایام دهه فاطمیه(س) به عنوان ویژه برنامه تئاتری سالن اصلی مجموعه تئاترشهر به مدت زمان ۱۰۵ دقیقه از ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش پنگوئن‌های افسرده به نویسندگی و کارگردانی محمد ‌میرعلی‌اکبری در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر به مدت زمان ۱۰۰ دقیقه از ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش احتمالات به نویسندگی و کارگردانی علی ‌شمس جدیدترین اثری است که در ‌سالن ‌چهارسو مجموعه تئاترشهر به مدت زمان ۱۰۰ دقیقه از ساعت ۱۹:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

و در نهایت نمایش تملیخا به نویسندگی محمدرضا ‌آزادفرد و کارگردانی بابک ‌پرهام، اولین نمایشی است که بعد از آغاز میزبانی مجدد کارگاه نمایش مجموعه تئاترشهر از آثار نمایشی از ساعت ۱۷:۳۰ به مدت زمان ۴۰ دقیقه به استقبال مخاطبان می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

ایرانشهر با رویای شب نیمه تابستان، سه‌گانه پاریسی، فرودگاه پرواز شماره ۷۰۷ و خون خانه زنان

نمایش رویای شب نیمه تابستان به نویسندگی ویلیام ‌شکسپیر و کارگردانی امین ‌زندگانی در ‌سالن ‌استاد ‌ناظرزاده ‌کرمانی  تماشاخانه ایرانشهر به مدت زمان ۹۰ دقیقه از ساعت ۲۰:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش سه‌گانه پاریسی به نویسندگی و کارگردانی ایوب آقاخانی دیگر نمایش در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر است که از ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۶۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

نمایش فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷ نوشته احمدرضا احمدی نویسنده و شاعر شناخته شده برای اولین بار به گارگردانی کوروش سلیمانی از ساعت ۲۰ با مدت زمان ۸۰ دقیقه در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش خون خانه زنان به طراحی، دراماتورژی و کارگردانی فرشاد یاری در ‌سالن ‌استاد ‌ناظرزاده ‌کرمانی تماشاخانه ایرانشهر از ساعت ۱۸ با مدت زمان ۶۵ دقیقه به صحنه می‌رود.

خون خانه زنان نمایشنامه‌ای است در سه پرده که بر اساس سه گانه فدریکو گارسیا لورکا شاعر و نمایشنامه نویس اسپانیایی با بازخوانی یوسف زنده‌دل نوشته شده است.

این نمایشنامه، داستان زنی بی فرزند است که در یک رختشورخانه زندگی می‌کند. انگیزه و آرزوی مادر شدن تمام ذهنش را گرفته و در نهایت دست به کاری فاجعه آمیز می‌زند که انتظار داشتن فرزند باعث می‌شود که زن با این مسئله کنار نیاید. زن در پایان شوهرش را به خاطر مقتصد بودن و اینکه علاقه ای به داشتن فرزند نداشت می‌کشد.

روزها در راه در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان

نمایش روزها در راه با پژوهش و کارگردانی سما موسوی با مدت زمان ۶۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹:۳۰ در سالن استاد انتظامی خانه ‌هنرمندان به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

مهرگان با هفت نمایشِ مورس، عقب افتاده، پیش از صبحانه، شاعر، قفس رنگارنگ، پشت بام و اسم

نمایش کمدی مورس به نویسندگی و کارگردانی سجاد حسنوند در سالن شماره ۱ خانه ‌نمایش ‌مهرگان به مدت زمان ۷۰ دقیقه از ساعت ۲۰:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش عقب افتاده به نویسندگی حامد مقدسی و کارگردانی وحید منافی دیگر نمایش جدیدی است که در سالن شماره ۱ خانه ‌نمایش ‌مهرگان به مدت زمان ۷۰ دقیقه از ساعت ۱۷:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش پیش از صبحانه به نویسندگی یوجین ‌اونیل با ترجمه صادق چوبک و به طراحی و کارگردانی میکاییل ‌شهرستانی در سالن شماره ۲ خانه ‌نمایش ‌مهرگان از ساعت ۱۷:۳۰ با مدت زمان ۲۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش شاعر به نویسندگی داریو نیکودمی و با طراحی و کارگردانی میکاییل ‌شهرستانی در سالن شماره ۲ خانه ‌نمایش ‌مهرگان از ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۴۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

نمایش قفس رنگارنگ به نویسندگی، طراحی و کارگردان حسن رئیسی نمایش جدیدی است که در سالن شماره ۱ خانه ‌نمایش ‌مهرگان به مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش پشت بام به نویسندگی بهزاد آقاجمالی و کارگردانی رضا فوادی از ساعت ۱۹:۳۰ به مدت زمان ۴۰ دقیقه در سالن شماره ۲ خانه ‌نمایش ‌مهرگان به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش اسم به نویسندگی مشترک الکساندر دولاپتولیر و ماتیو ‌دولاپورت با ترجمه شهلا ‌حایری، طراحی میکاییل ‌شهرستانی و کارگردانی شیرین ‌فرخنده ‌نژاد در سالن شماره ۲ خانه ‌نمایش ‌مهرگان از ساعت ۲۰ با مدت زمان ۷۵ دقیقه به صحنه می‌رود.

زمستان ۶۶ و چشم‌ها چه را می‌بییند؟ در تماشاخانه اهورا

نمایش زمستان ۶۶ به نویسندگی محمد ‌یعقوبی و کارگردانی امیرعلی ‌انتظاری در تماشاخانه اهورا به مدت زمان ۹۰ دقیقه از ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش چشم‌ها چه را می‌بینند؟ به نویسندگی، طراحی و کارگردان سلمان سامنی در تماشاخانه اهورا به مدت زمان ۷۰ دقیقه از ساعت ۲۱ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

میزبانی سپند از روغن کنجد، قتل در کاخ، فروپاشی کامل جسم و قصه ظهر جمعه

نمایش روغن کنجد به نویسندگی ایمان صدیق و کارگردانی آرمان ‌شهبازی همه روزه به جز شنبه‌ها در سالن شماره ۲ پردیس ‌سپند از ساعت ۲۱ به مدت زمان ۶۵ پذیرای مخاطبان خود خواهد بود.

نمایش فروپاشی کامل جسم به نویسندگی آرش ‌سنجابی و کارگردانی الهه قاسم‌زاده با مدت ۷۰ دقیقه، همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۲۱ در سالن شماره پردیس تئاتر ‌سپند به صحنه می‌رود.

نمایش قتل در کاخ به نویسندگی مشترک جاناتان سی‌یر، هنری شیلدز و هنری لویز با ترجمه و کارگردانی پوریا جعفرپورکاشی ساعت ۲۱ در سالن شماره یک پردیس تئاتر سپند به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش قصه ظهر جمعه به نویسندگی سیدمحمد ‌مساوات و کارگردانی راحله ‌شمس‌آبادی ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۷۰ دقیقه در  سالن شماره ۲ پردیس ‌سپند به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

میزبانی مولوی از برنده سهمی نمی‌برد و بخوابم یا روایت شب پنجره‌ای

نمایش برنده سهمی نمی‌برد به نویسندگی مشترک کیهان پرچمی و حسام مقتدائی با کارگردانی کیهان پرچمی در سالن اصلی تالار ‌مولوی از ساعت ۲۰ با مدت زمان ۵۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

نمایش برنده سهمی نمی‌برد علاوه بر کاندیدا شدن به عنوان بهترین نمایشنامه و بهترین بازیگری مرد، مقاوم دوم بهترین طراحی صحنه را از بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی دریافت کرده است.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش بخوابم یا روایت شب پنجره‌ای به نویسندگی و کارگردانی پریسا ‌نوروزی از ساعت ۱۷ به مدت زمان ۴۵ دقیقه در سالن کوچک تالار ‌مولوی به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

دیوار چهارم با تراس و اصوات سرگردان

نمایش تراس به نویسندگی ژان ‌کلود ‌کری‌یر با ترجمه اصغر ‌نوری و به کارگردانی مجید ‌اقبالی در مجموعه ‌تئاتر ‌دیوار ‌چهارم از ساعت ۲۱ با مدت زمان ۷۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش اصوات سرگردان به نویسندگی زهرا برزگر و کارگردانی سعید ‌داخ در مجموعه ‌تئاتر ‌دیوار ‌چهارم به مدت زمان ۵۰ دقیقه از ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

کباب و پنگوئن، مرغ دریایی و چند پرنده دیگر در عمارت نوفل‌لوشاتو

نمایش کباب به نویسندگی علی ‌صفری و کارگردانی رها ‌حاجی‌زینل همه روزه به جز شنبه‌ها در عمارت ‌نوفل‌لوشاتو از ساعت ۱۸:۱۵ به مدت زمان ۷۵ پذیرای مخاطبان خود خواهد بود.

نمایش پنگوئن، مرغ دریایی و چند پرنده دیگر به نویسندگی منوچهر ‌رمضانی و کارگردانی میثم ‌عبدی دیگر نمایشی است که در عمارت ‌نوفل‌لوشاتو از ساعت ۲۰:۱۵ به مدت زمان ۸۰ دقیقه میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

میزبانی تماشاخانه مهر از آن‌ها

نمایش آن‌ها به نویسندگی مشترک رها غفاری و کیانوش ‌ایازی با طراحی کارگردانی کیانوش ‌ایازی با مدت زمان ۵۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۸ در تماشاخانه ماه حوزه ‌هنری به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

دستان پُر شهرازد با هفت نمایش؛ مرده‌شور، بَک تو بِلَک، جسدهای پُستی، شترمرغ، سگ‌های انباری، مانستر و سیاهچاله

نمایش مرده شور به نویسندگی مهرداد ‌رایانی‌مخصوص و کارگردانی جواد رازقندی در سالن صنوبر پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد ‌به مدت زمان ۵۰ دقیقه از ساعت ۱۷ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش بک تو بلک به نویسندگی، طراحی و کارگردانی سجاد ‌افشاریان با مدت زمان ۷۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها  در دو سانس ۱۸ و ۲۰ در سالن گلایل پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش جسدهای پُستی به نویسندگی داریو ‌فو با ترجمه جمشید ‌کاویانی و کارگردانی محمد ‌محب‌الهی در سالن صنوبر پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد به مدت زمان ۷۰ دقیقه از ساعت ۲۱:۱۵ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش شترمرغ به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محمد ‌لهراسبی ساعت ۲۰:۱۵ با مدت زمان ۷۵ دقیقه در سالن ارکیده پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش سگ‌های انباری به نویسندگی کوینتین ‌تارانتینو و دراماتورژی و کارگردانی مهدی ‌اشرافی در سالن ارکیده پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد به مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۱۹:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش مانستر به نویسندگی مشترک کوروش ‌شاهونه و حمیدرضا ‌اسدزاده با کارگردانی کوروش ‌شاهونه دیگر اثر نمایشی پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد است که در سالن صنوبر این تماشاخانه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹:۴۵ با مدت زمان ۶۵ دقیقه به استقبال مخاطبان می‌رود.

نمایش سیاهچاله به نویسندگی و کارگردانی لادن ‌قناد در سالن صنوبر پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد به مدت زمان ۸۰ دقیقه از ساعت ۲۱:۱۵ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

تماشاخانه ملک میزبان دیپلمات

نمایش دیپلمات به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محمد ‌رفیعی به مدت زمان ۶۵ دقیقه از ساعت ۱۹ در تماشاخانه ‌ملک میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش دیپلمات که به عنوان اثر برگزیده بیست‌وششمین جشنواره تئاتر استان تهران در سال جاری (۱۴۰۰) برای اجرای عمومی معرفی شده، جوایز برتر بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، بازیگری مرد و بازیگری زن این رویداد را از آن خود کرد و در دو بخش کارگردانی و طراحی صحنه تقدیر شد.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

دو در یک یا اعترافات ذهنی محبوس در فضایی دو در یک،، کشیدگی عضلات زمان و انفعل، ینفعل، انفعال در تماشاخانه شانو

نمایش دو در یک یا اعترافات ذهنی محبوس در فضایی دو در یک به نویسندگی کارگردانی سجاد ‌حسین‌پور از ساعت ۱۹ به مدت زمان ۵۰ دقیقه در تماشاخانه شانو به صحنه می‌رود.

نمایش کشیدگی عضلات زمان به نویسندگی و کارگردانی علیرضا ‌شیخی در تماشاخانه ‌شانو به مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۲۱ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش انفعل، ینفعل، انفعال؛ اثری متفاوت در حوزه تولید و اجراست که عرفان ‌رضوی در قامت تجربه‌ای ساختارشکنانه از قوانین و چهارچوب‌های تئاتری به مخاطب ارائه می‌دهد.

این اثر نمایشی همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۷ به مدت زمان ۵۰ دقیقه در تماشاخانه ‌شانو میزبانی مخاطبان است.

رضوی درباره نگاه ویژه خود در تولید این اثر نمایشی نوشته: برای گروه نمایشی ما روند تولید تئاتر چیزی فراتر از رعایت چهارچوب‌ها، قوانین و اصول نوشته شده‌ای است که به اصطلاح روش درست خطاب می‌شود. ما در روند اجرای این نمایش نیز با شما (مخاطب) پیوسته در کشف و شهود همراه می‌شویم بی آنکه از تمام اتفاق‌ها آگاه باشیم؛ این‌بار ما به عنوان تولیدکننده مامور انتقال معنا نیستیم! ما کُنشگرهایی هستیم که تک تک شما به اعمال ما معناهای متفاوت می‌دهید.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

تالار حافظ با چیزی شبیه زندگی و اکوئوس

نمایش چیزی شبیه زندگی به نویسندگی زنده‌نام حسین پناهی و کارگردانی کارگردانی علیرضا ‌مهران از ساعت ۲۰ به مدت زمان ۷۵ دقیقه در تالار حافظ به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش اِکوئوس به دراماتورژی پیروز ‌محمدی و کارگردانی محمدرضا ‌بصیری در تالار حافظ به مدت زمان ۷۰ دقیقه از ساعت ۱۸ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

بازگشت زنده‌نام علی سلیمانی به صحنه تماشاخانه سنگلج با خاموشان

نمایش خاموشان به نویسندگی سبا ‌سلیمانی با طراحی و کارگردانی زنده‌نام علی ‌سلیمانی و سهیلا ‌جوادی به مدت زمان ۶۵ دقیقه از ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه ‌سنگلج میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

زنده‌نام علی سلیمانی که ۲۱ مرداد۱۴۰۰ به دلیل ابتلا به بیماری کرونا دار فانی را وداع گفت، مهر و آبان ۹۸ این اثر نمایشی را که با مضمونی در ارتباط با پیاده روی اربعین در تماشاخانه مهر حوزه هنری به صحنه برد و حالا در نبود او خانواده‌اش با یاد و احترام نام وی این نمایش را به صحنه می‌برند.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت و گورخر سیاه در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری

نمایش نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت به نویسندگی مجید بوربور و کارگردانی حسین چراغی در سالن گلستان مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کروکان و نوجوانان سالن اصلی تالار ‌مولوی از ساعت ۱۷ با مدت زمان ۴۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

این نمایش داستان نوازنده‌ فقیری است که در شهری ساحلی زندگی می‌کند. او تنها درآمدش از راه نوازندگی در جشن بازرگانان شهر است. نوازنده، عاشق رودی است که از شهر می‌گذرد و هر روز برای رود، ساز می‌زند. در یکی از شب‌ها که برای رود ساز می‌زند، به پادشاه دریا بر می‌خورد و…

نمایش نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت با تکنیک تئاتر کاغذی و تئاتر با کاغذ اجرا می‌شود و برای گروه سنی کودک و نوجوان مناسب است.

همچنین نمایش گورخر سیاه دیگر اثر نمایشی است که از ۷ آذر با مدت زمان ۴۰ دقیقه به کارگردانی شراره طیار ساعت ۱۷ در سالن تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میزبان مخاطبان خواهد بود.

نمایش گورخر سیاه با اقتباس از افسانه‌ای آفریقایی با همین نام، نوشته بربل مایا از سوی زهرا وثوق شیرایه ترجمه و برای مخاطب خردسال و کودک تولید شده است.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

تالار محراب با چلچراغ، مرگ موش و نخ نما خانم

نمایش چلچراغ به نویسندگی زنده‌نام محمود استاد محمد و کارگردانی رضا علوی به مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۱۹ در سالن جعفر والی تماشاخانه محراب میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش مرگ موش به نویسندگی و کارگردانی سارینا رزاق در ‌سالن ‌استاد ‌جمیله ‌شیخی تالار ‌محراب به مدت زمان ۴۵ دقیقه از ساعت ۱۸:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

کسب رتبه دوم کارگردانی، رتبه دوم نمایشنامه و جایزه ویژه هیات داوران برای گروه بازیگران از بیست‌وششمین جشنواره تئاتر استان تهران،  از افتخارات نمایش مرگ موش به شمار می‌آید.

نمایش نخ نما خانم به نویسندگی سجاد ‌طهماسبی با طراحی، دراماتورژی و کارگردانی مجتبی شجاعی‌زاده با مدت زمان ۴۵ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹:۳۰ در ‌سالن ‌استاد ‌جمشید ‌لایق تالار ‌محراب به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

هدیه سحرآمیز تالار هنر

همزمان با پایان یافتن کار بازسازی، نوسازی و به‌سازی تالار هنر نمایش هدیه سحرآمیز نوشته حمزه اقبالی و به کارگردانی مهدی خجستگی آغازگر اجراهای تالار هنر به عنوان تنها سالن اختصاصی تئاتر کودک ونوجوان است. این اثر نمایشی همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۸ با مدت زمان ۴۵ دقیقه میزبان مخاطبان است.

میزبانی تماشاخانه هیلاج از دو اثر همه چیز می‌گذرد تو نمی‌گذری و شب بخیر و روز

نمایش همه چیز می‌گذرد تو نمی‌گذری به نویسندگی محمد ‌چرمشیر و کارگردانی حسن طبیب‌زاده نمایش جدیدی است که در تماشاخانه ‌هیلاج به مدت زمان ۴۰ دقیقه از ساعت ۱۸ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش شب بخیر و روز… به نویسندگی و کارگردانی بابک حجری بر اساس رمان آئورا نوشته کارلوس فوئنتس به مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۲۰:۱۵ در تماشاخانه ‌هیلاج میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

اسرار کوهپایه و پات در خانه ‌هنر ‌آبان

نمایش اسرار کوهپایه به نویسندگی و کارگردانی فرشید ‌قلی‌پور در مجموعه ‌خانه ‌هنر ‌آبان به مدت زمان ۵۵ دقیقه از ساعت ۲۰:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش پات به نویسندگی حمیدرضا ‌قاسمی و کارگردانی غزل سلامی‌زاده ساعت ۲۱:۳۰ با مدت زمان ۵۵ دقیقه در مجموعه خانه هنر آبان به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

این مکان مجهز به دوربین مدار بسته می‌باشد و قصه‌ بامدادِ یک روز خاکستری در خانه نمایش دا

نمایش این مکان مجهز به دوربین مدار بسته می‌باشد به نویسندگی شهرام سلطانی و کارگردانی شایان ‌تارخ در خانه ‌نمایش ‌دا به مدت زمان ۵۰ دقیقه از ساعت ۱۹:۴۵ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش قصه‌ بامدادِ یک روز خاکستری به نویسندگی محمد ‌رضایی‌مقدم و کارگردانی شروین حیدری‌تبار با مدت زمان ۵۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها  ساعت ۱۸ در خانه ‌نمایش ‌دا به صحنه می‌رود.

انگلِ عمارت روبرو برسد به دست سیندرلا

نمایش انگل به نویسندگی و کارگردانی بیتا ‌پهلوانی در عمارت روبرو به مدت زمان ۴۵ دقیقه از ساعت ۲۰:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

این اثر به شیوه عروسک – بازیگر و با موسیقی زنده به مخاطبان ارائه می‌شود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش برسد به دست سیندرلا به نویسندگی صالح ‌علوی‌زاده و کارگردانی آرمین ‌صیاد دیگر نمایش جدیدی است که در عمارت روبرو به مدت زمان ۴۰ دقیقه از ساعت ۱۸ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

آزادی تازه تماشاخانه سیمرغ

نمایش آزادی تازه به نویسندگی استانیسلاو ویتکیه‌ویچ، ترجمه علی شمس با کارگردانی سعید نصیری در تماشاخانه ‌سیمرغ به مدت زمان ۵۵ دقیقه از ساعت ۲۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

میزبانی تماشاخانه سرو از لوطی مصطفی

نمایش لوطی مصطفی به نویسندگی و کارگردانی محمدعلی ارکان از ساعت ۲۰ به مدت زمان ۱۰۰ دقیقه در تماشاخانه ‌سرو به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

سوگواره دومینوی شوم در کانون فرهنگی-هنری انصار

نمایش سوگواره دومینوی شوم به عنوان اثری در قامت تولید گروهی به کارگردانی محمدعلی معمارباشی به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از ۹ تا ۱۶ دی‌ماه در کانون فرهنگی-هنری انصار تهران به نشانی خیابان پیروزی، صد دستگاه، مجتمع کوه نور، کانون انصار به صحنه می‌رود.

تقابل سرمای دی‌ با تنور ۶۴ نمایش

نمایش اسپانیایی در تماشاخانه ‌استاد ‌جمشید ‌مشایخی

نمایش «نمایش اسپانیایی یا از تپش افتاده» به نویسندگی یاسمینا ‌رضا با ترجمه مشترک زهرا قربان‌خانلو و غلامحسین ‌دولت‌آبادی و کارگردانی شاهین ‌چگینی در تماشاخانه ‌استاد ‌جمشید ‌مشایخی از ساعت ۱۸ با مدت زمان ۹۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

https://dailybulletin.ir/01/01/2022/%d8%aa%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84-%d8%b3%d8%b1%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%af%db%8c%e2%80%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%d9%86%d9%88%d8%b1-%db%b6%db%b4-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4/