قول وزیر فرهنگ و ارشاد بر حمایت «بدون محدودیت» از جشنواره تئاتر فجر

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه جمعه (۱۰ دی‌ماه) با حضور در مجموعه تئاترشهر به تماشای نمایش «تا اشکستان» به نویسندگی و کارگردانی حمید حرا نشست.

«تا اشکستان»؛ نمایشی است که از اول دی ماه به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اجرای خود را در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر آغاز کرده و تا ۱۷ دی ماه همه روزه از ساعت ۱۹ به مدت زمان ۱۰۵ دقیقه میزبان علاقه‌مندان به نمایش‌های مذهبی است.

قول وزیر فرهنگ و ارشاد بر حمایت «بدون محدودیت» از جشنواره تئاتر فجر

**برای برگزاری باشکوه جشنواره تئاتر فجر از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد

اسماعیلی بعد از پایان نمایش با حضور میان عوامل نمایش «تا اشکستان» ضمن تقدیر از تمامی هنرمندانی که در تولید و اجرای این اثر نمایشی فاخر مذهبی هنرآفرینی کردند از حضور این اثر نمایش در چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر استقبال کرد.

وی به همین بهانه دربار میزان و تخصیص بودجه جشنواره و همچنین تلاش برای گستردگی برگزاری آن در استان‌های مختلف تاکید کرد: ما امسال برای افزایش کیفیت جشنواره هیچ محدودیتی نداریم.

اسماعیلی با اشاره بر افزایش کیفیت برگزاری این رویداد گفت: همکاران‌مان در اداره‌کل هنرهای نمایشی و دبیرخانه جشنواره، هر درخواستی در راستای افزایش کیفیت این رویداد داشته باشند، آمادگی داریم که خواسته‌هایشان را برآورده کنیم.

قول وزیر فرهنگ و ارشاد بر حمایت «بدون محدودیت» از جشنواره تئاتر فجر

**نظر مساعدی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امیدوار کننده است

همچنین حسین مسافرآستانه دبیر چهلمین جشنواره تئاتر فجر که همراه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای نمایش «تا اشکستان» نشسته بود، با توجه به صحبت‌های دکتر اسماعیلی در خصوص بودجه جشنواره گفت: بودجه جشنواره از ماه‌ها قبل طی جلسات متعددی که در دبیرخانه با حضور رئیس انجمن هنرهای نمایشی داشتیم برآورد و تنظیم شد. اما با توجه به تورم بسیار بالا در کشور، تفاوت آن نسبت به سال گذشته  اندک بوده است.

مسافرآستانه با اشاره به اینکه برای بخش‌هایی همچون بخش بین‌الملل، برآورد بودجه مجزایی صورت گرفته است، گفت: طی جلسه‌ای که با معاون اجرایی معاونت هنری داشتیم، بودجه جشنواره امسال مصوب شد اما اختصاص آن متاسفانه با مشکلاتی روبه‌رو بوده که شاید بخشی از آن ناشی از تغییرات مدیریتی در وزارتخانه باشد.

همه می‌دانیم برگزاری جشنواره با هزینه‌های جاری بالایی سر و کار دارد؛ امیدوارم با توجه به نظر مساعدی که وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بودجه جشنواره تئاتر فجر داشتند، این اختصاص هر چه سریع‌تر صورت گیرد و همکاران‌مان کار خود را با دغدغه کمتری ادامه دهند.

قول وزیر فرهنگ و ارشاد بر حمایت «بدون محدودیت» از جشنواره تئاتر فجر

**بودجه جشنواره تئاتر فجر ایده‌آل نیست اما متناسب با شرایط برنامه‌ریزی کرده‌ایم

دبیر چهلمین جشنواره تئاتر فجر با اشاره بر اینکه بودجه پیش‌بینی شده، بودجه ایده‌آلی برای برگزاری چهلمین جشنواره تئاتر فجر که اهمیتش جشن پیروزی انقلاب است، نیست، گفت: شرایط اقتصادی کشور خاص است و سعی بر این خواهد بود که با نهایت صرفه‌جویی این جشنواره برگزار شود و بودجه هم بر اساس همین اصل ارائه شده است.

وی در پایان تصریح کرد: در همین راستا، از بسیاری مسائل حاشیه‌ای صرف‌نظر کرده و بسیاری از تشریفات را کنار گذاشتیم تا با بودجه کنونی جشنواره‌ای آبرومند را برگزار کنیم.

چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از ۱۰ تا ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ به دبیری حسین مسافرآستانه در تهران برگزار می‌شود.

طبق اطلاع‌رسانی که پیش از این صورت گرفته است، برای نخستین بار در تاریخ برگزاری این رویداد نمایشی، مراسم افتتاحیه چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در تاریخ ۱۰ بهمن ماه در شهر یزد برگزار خواهد شد.

https://dailybulletin.ir/01/01/2022/%d9%82%d9%88%d9%84-%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af-%d9%88-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d8%a8%d8%b1-%d8%ad%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%d9%85%d8%ad/