دانش‌‌آموزان المپیادی سرمایه اجتماعی/ چین تنها رقیب المپیادی ایران در آسیا

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در مراسم تجلیل از مدال‌آوران المپیادهای علمی با اشاره به اینکه خروجی‌های مدارس سمپاد برای کسب شغل باز نمی‌مانند چون کارآفرین هستند، اظهار کرد: همه مدارس باید از نسل اول به نسل سوم تبدیل شوند.

وی ادامه داد: اگر حمایت‌های مقام معظم رهبری نبود امروز مدارس سمپاد را نداشتیم و موجب شد تا روز به روز دانش‌آموزان بیشتر بدرخشند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت المپیادهای علمی گفت: المپیادها زمینه فعالیت‌های علمی، پژوهشی‌های کاربردی و تحقیقاتی هستند. این فعالیت‌ها اگر در کشور ترویج پیدا کند، زمینه‌ساز پیشرفت می‌شود، دانش‌آموزانی که در المپیادها شرکت می‌کنند قدر استعداد خود را می‌دانند و برای ما سرمایه اجتماعی و سیاسی به دنبال دارند.

نوری بیان کرد: نخبگان با ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد، نقشی بی‌بدیل دارند همچنین پایه اساسی تحرک اقتصادی و تحرک شرکت‌های دانش‌بنیان، دانش‌آموزان ما هستند.

چین تنها رقیب المپیادی ایران در آسیا

در ادامه غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی خطاب به دانش‌آموزان حاضر گفت: در تمام سال‌های المپیاد متوجه بودم که در آسیا تنها رقیب ما چینی‌ها هستند، چین در ابتدای انقلاب ما تمام میزان صادراتش حدود 42 میلیارد دلار بوده است و در این مدت چنین پیشرفتی شگرف داشت که مرهون افراد المپیادی آنها طی 35 سال گذشته است.

وی بیان کرد: دانش‌آموزان المپیادی ما هم اگر در کشور بمانند و از توانایی خود برای کشور بهره ببرند، می‌توانیم به موفقیتی همچون چین برسیم.

رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی به دانش‌آموزان المپیادی توصیه کرد: اگر از بیرون کشور به شما گفتند که در این کشور نمانید چون جای پیشرفت ندارید، توجه نکنید. اگر امروز درگیر تحریم و مشکلات اقتصادی هستیم، بهایی است که برای استقلال کشور می‌پردازیم.

تأکید بر آموزش ترکیبی دانش‌آموزان/فعالیت مدارس در روزهای پنجشنبه
پیگیری واکسیناسیون دانش‌آموزان توسط مدارس
ورود معاون حقوقی رئیس‌جمهور به موضوع آزمون سراسری دانشگاه‌ها/ قانون مجلس بر روند کنکور 1402 حاکم می‌شود
آموزش دانش‌آموزان در نیمسال تحصیلی دوم حضوری است

دانش‌‌آموزان المپیادی سرمایه اجتماعی/ چین تنها رقیب المپیادی ایران در آسیا