یادواره ۳۱۳ شهید مربی ورزش کشور برگزار شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار ایرنا، نخستین یادواره ۳۱۳ شهید مربی ورزش کشور روز شنبه با همت فدراسیون ورزش همگانی و سازمان بسیج ورزش کشور در تالار باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد که در ابتدای مراسم پیام آیت‌الله «سیدمحمدعلی علوی گرگانی» قرائت شد.

سینا کلهر معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در این مراسم گفت: آنچه امروز در جامعه به آن نیاز داریم ترویج الگوی ایثار در ورزش و جامعه است چون شهدا درب رحمت برای ایران اسلامی هستند.

وی ادامه داد:‌ باید از وجود شهدا در تمام مراتب زندگی بهره ببریم و برپایی اینگونه مراسم با ما گوشزد می کند که می توان با کمترین امکانات از موانع بزرگ گذشت که مصداق آن شهدا هستند.

معاون فرهنگی وزیر ورزش ابراز امیدواری کرد: فرهنگ شهادت و روحیه ایثار و بسیجی بودن مانند گذشته در جامعه ورزشی ما گسترش پیدا کند و این شعار نیست بلکه در عمل باید ثابت شود.

همچنین افشین ملایی رییس فدراسیون ورزش همگانی نیز در این مراسم با بیان اینکه محفل شهدا یادی از دوران رشادت‌های دفاع مقدس است اظهار داشت: آنچه که شاید مهمتر از دستور برگزاری این یادواره است، ترویج مفهوم والای شهادت در فدراسیون‌ است. پیام فدراسیون این است که ما برای سلامت و تندرستی به ورزش نیازمند هستیم و برای تعمیق روحیه مردم نیاز به روحیه ایثار و جهاد داریم که نماد آن شهدای بزرگوار هستند.

وی ادامه داد: فلسفه این یادواره‌ها تعیین نقشه راه است و شهید می‌تواند متناسب با نقشی که ایجاد کرده تعیین کننده مسیر است. شهیدان الگوی وفاداری، صداقت و ولایت‌مداری هستند. شهید ما را به عزت‌مندی و تعالی فرا می‌خواند.

رییس فدراسیون ورزش همگانی عنوان کرد: پیام شهدا این بود که برای آبادانی ایران اسلامی بدون هراس باید از سختی عبور کرد و در این مسیر هم باید شهدا همیشه زنده نگه داشته شود.

همچنین پیکر یکی از شهدای جاویدالاثر و تازه تفحص شده به سالن آورده شد که در پایان مراسم از سوی شماری از مسوولان حاضر تشییع شد.

در این مراسم «مهدی میرجلیلی» رییس سازمان بسیج ورزشکاران، «سینا کلهر» معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، «عبدالحمید احمدی»، «غلامرضا نوروزی» رییس فدراسیون پزشکی ورزشی، «محمدتقی امیری خراسانی» رییس فدراسیون ورزش روستایی، «سیدمحمدشروین اسبقیان» فرمانده بسیج وزارت ورزش و رییس فدراسیون جانبازان و معلولین، «حمید استیلی» پیشکسوت فوتبال و «مهرعلی باران‌چشمه» سرپرست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی حضور داشتند.

همچنین از سیدحمید سجادی وزیر ورزش به خاطر تلاش برای ترویج ایثار و شهادت در وزارتخانه تقدیر شد.

وزیر ورزش برای حضور در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن در چین حضور دارد و کلهر به نمایندگی از طرف وزیر لوح تقدیر را دریافت کرد.

یادواره ۳۱۳ شهید مربی ورزش کشور برگزار شد