عشیری: خانه جشنواره به تست همگانی یک ساعته عفونت کرونا مجهز شد

خبرگزاری ایرنا :

یزدان عشیری در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا و در توضیح انجام تست پی. سی. آر که از دیروز در محل برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر شروع شده است گفت: برای رعایت یکسری از پروتکل ها از قبل هماهنگی‌هایی را جهت سلامت افراد حاضر در خانه جشنواره با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی انجام داده بودیم و خوشبختانه آنها هم همکاری‌های بسیار خوبی را با ما انجام داده بودند؛ از طریق استقرار اکیپ‌های پزشکی در محل جشنواره که از ابتدای شروع جشنواره چهلم در کنار ما قرار داشتند.

وی افزود: این اکیپ‌ها کارهایی چون تب سنجی و سنجش و نظارت‌های بهداشتی و رعایت موارد ایمنی و تذکرات دائمی توسط دستیاران پزشکی را ارائه دادند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی ادامه داد: در کنار این موارد، واکسیناسیون اهالی رسانه و حاضران مهمان در خانه جشنواره را طی این ده روز آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: در حقیقت ما برای کسانی که طی این ده روز در بازه زمانی تزریق هستند اما امکان آن را نداشته‌اند که به مراکز تزریق مراجعه کنند این امکان را فراهم کردیم؛ که البته استقبال خوبی هم از آن صورت گرفته است.

عشیری خاطرنشان کرد: جدیدترین تسهیلات ما که حتی شاید در سطح شهر تهران هم متداول نیست، تست پی.سی.آر یک ساعته است. این امکان تازه‌ترین خدمات ماست که از روز گذشته در خانه جشنواره برقرار شده است.

همه این موارد رایگان هست و جزو خدمات جشنواره چهلم محسوب می‌شود

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این تست صرفا برای افراد مشکوک ابتلا به کرونا انجام می‌شود یا خیر، اظهار داشت: این امکان برای همه فراهم هست و شرایط خاصی را در برنمی‌گیرد؛ هرکسی که مایل است می‌تواند این تست‌ها را انجام دهد.

وی افزود: ساعت ارائه این خدمات همزمان با شروع کار جشنواره از یک بعدازظهر شروع شده و تا پاسی از شب ادامه دارد. 

عشیری: خانه جشنواره به تست همگانی یک ساعته عفونت کرونا مجهز شد