تامین وتوزیع اقلام دارویی استراتژیک توسط شرکت‌های دارویی هلال احمر

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز دوشنبه ایرنا  سازمان تدارکات پزشکی در گزارشی افزوده است: تعامل مثبت و رو به جلوی شرکت پخش سها هلال با مجموعه داروخانه های هلال احمر در سراسر کشور و تقویت سبد دارویی مجموعه یک ضرورت اجتناب ناپذیر و از دغدغه های مهم این شرکت است.

این سازمان ادامه داد: در سال جاری شرکت پخش سها هلال اقلام کمبود کشوری که جزء داروهای استراتژیک نیز به شمار می آیند همچون: ویال “آی. وی. آی. جی” ۵ گرمی، انسولین “بازالین”، کپسول “اتوپوزاید”، قرص “سلسپت” ۵۰۰ میلی ویال “اپی روبیسین”۱۰ و۵۰ میلی گرم، ویال ” اندوکسان” یک گرمی و۵۰۰ میلی، ویال “دسفرال”، ویال “رمدیسور”و سرم های تزریقی را تأمین و در سراسر کشور توزیع کرده است.

در ادامه آمده است: همچنین این شرکت به منظورحضور قدرتمند در بازار توزیع دارو، مذاکره و تمدید قرارداد با دهها شرکت معتبر تولید و توزیع دارویی را به منظور تکمیل سبد دارویی خود انجام داده است.  

این گزارش می افزاید:از دیگر اقدامات این مجموعه در سال جاری می توان به تأمین و ارسال دارو به خارج از کشور ازجمله “زرنج” افغانستان و “کویته” پاکستان  اشاره کرد که با هماهنگی معاونت توانبخشی جمعیت هلال احمر صورت گرفت.

توزیع مویرگی دارو در سراسر کشور، تعامل مثبت با مجموعه وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو، دانشگاه های علوم پزشکی و تأمین کنندگان دارو و ارتقاء جایگاه این مجموعه، مهمترین اولویت های پخش سها هلال در یک سال گذشته بوده و امیدواریم این روند با شتاب بیشتری تداوم یابد تا با تقویت سبد دارویی وتامین اقلام دارویی مورد نیاز داروخانه های هلال احمر استانها؛ گام هایی ارزنده درجهت ارتقاء بهداشت وسلامت جامعه برداشته شود.

تامین وتوزیع اقلام دارویی استراتژیک توسط شرکت‌های دارویی هلال احمر