وزیر بهداشت ۱۵۸ پایگاه اورژانس را در سراسر کشور افتتاح کرد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بهرام عین اللهی در این مراسم گفت: اولین علت مرگ و میر در کشور ما متاسفانه حوادث ترافیکی، جاده ای و تصادفات است.  

وی افزود: توجه به اورژانس از سیاست‌های اصلی وزارت بهداشت است و کار پرسنل شریف اورژانس مجاهدت در راه خداست. به ویژه در شرایط فعلی این عزیزان به صورت شبانه روزی به خدمت رسانی مشغول هستند. در سفرهای متعدد می بینم که این عزیزان در مناطق صعب العبور خدمت رسانی می کنند.

وی ادامه داد: شاید مردم با تلاش‌های همکاران ما در اورژانس کمتر آشنا باشند. این عزیزان در شرایط و مناطقی که کمتر حضور پیدا می‌کنیم حضور دارند و به ارائه خدمت می پردازند. ثواب جهاد این عزیزان قابل محاسبه نیست. ‌امروز مشکلات زیادی در تامین آمبولانس داریم که در این رابطه خیرین خیلی کمک می کنند. همین پایگاه هم به همت خیرین راه اندازی شده است.

عین اللهی خواستار ادامه کمک خیرین به اورژانس کشور شد و گفت: اورژانس امروز خیلی پیشرفته شده و آمبولانس ها امروز مجهز به وسایل و تجهیزات پیشرفته و کافی همچون ونتیلاتور هستند.  

وی ادامه داد: بارها شاهد بوده ایم که پرسنل خدوم اورژانس با رسیدگی‌های اولیه خود که بسیار مهم است، بیماران و سانحه دیدگان را از مرگ نجات داده‌اند.

وزیر بهداشت ۱۵۸ پایگاه اورژانس را در سراسر کشور افتتاح کرد