رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر: قاچاقچی سابقه‌دار و کلان مواد مخدر نباید با وثیقه آزاد شود

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

سردار مجید کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی تسنیم در پاسخ به این سؤال که آیا افزایش ورود مواد مخدر به کشور (با توجه به افزایش کشفیات) زنگ خطر را برای جمهوری اسلامی ایران به صدا درآورده است، اظهار کرد: ورود مواد مخدر به کشور همیشه برای ما زنگ خطر محسوب می‌شود و معضل بزرگی است هر چند تمام همکاران ما در سراسر کشور در تلاش برای جلوگیری ورود مواد مخدر به کشور و برخورد جدی با قاچاقچیان مواد مخدر هستند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی کشور افزود: البته در این رابطه نیز متأسفانه خلاء قانونی وجود دارد، فردی که سابقه قاچاق کلان مواد مخدر دارد نباید به مرخصی برود، نباید با وثیقه [از زندان] بیرون بیاید و نباید در مجازات‌ها برای وی تخفیف قائل شوند.

وی تصریح کرد: فردی را داریم که بارها بازداشت و تحویل زندان شده اما مجدداً بر ارتکاب جرم خود اصرار دارد و این نشان‌دهنده این است که یا مجازات این مجرم متناسب با جرم نبوده و اصرار بر کار خلاف دارد.

این مقام انتظامی، شاه‌کلید رفع معضلات مواد مخدر را در کشور چه در حوزه مصرف، چه در حوزه خرده‌فروشی و چه در حوزه ورود و ترانزیت مواد مخدر، “اصلاح قانون” دانست و گفت: تا زمانیکه قوانین در این حوزه اصلاح نشود، این وضعیت متأسفانه ادامه‌دار خواهد بود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر: تا کِی معتادان متجاهر را جمع کنیم و دوباره رها شوند؟/ ایران‌گردی معتادان با تغییر فصل!
دادستان کل: چرا معتاد متجاهر به خاطر کمبود مرکز بازپروری به زندان می‌رود؟

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر: قاچاقچی سابقه‌دار و کلان مواد مخدر نباید با وثیقه آزاد شود