برگزاری بزرگداشت آیت‌الله صافی گلپایگانی از سوی کربلایی‌های مقیم قم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، روابط عمومی حسینیه کربلاء المقدسة طی اطلاعیه‌ای از عموم محبین اهل‌البیت (ع) دعوت کرد تا جهت عرض تسلیت به بیت شریف معظم‌له، شامگاه شنبه ۳۰ بهمن بعد از نماز مغرب و عشاء در محل این حسینیه واقع در قم – خیابان باجک – کوچه شماره دو حضور به‌هم رسانند.

این محفل بزرگ در قالب تلاوت و ختم کلام‌الله مجید، مرثیه‌سرایی و همچنین سخنرانی با شرکت نمایندگان بیوت مراجع عظام، علمای اعلام، جامعه وعاظ و مداحان، هیآت مذهبی قم و اقشار متدین برنامه‌ریزی شده است و در پایان، حضار میهمان سفره اطعام حسینی خواهند بود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله‌العظمی حاج شیخ لطف‌الله صافی گلپایگانی پس از دوره‌ای بیماری، ۱۲ بهمن ماه در پی ایست قلبی پس از عمری تدریس و تحقیق و تالیف آثار گوناگون فقهی، کلامی و حدیثی و همچنین عضویت در مجلس خبرگان قانون اساسی و عضویت در شورای نگهبان، در سن ۱۰۳ سالگی دارفانی را وداع گفت.

این فقیه اهل‌ بیت، از شاگردان برجسته آیات عظام بروجردی، حجت، خوانساری و گلپایگانی بود و مدتی نیز در نجف اشرف از آیات محمدکاظم شیرازی و محمدعلی کاظمی بهره برده بود و در مقطع حضورش در شورای استفتای آیت‌الله بروجردی، کتاب منتخب الاثر درباره امام زمان (عج) را به توصیه استاد خود نوشته است.

آیت‌الله صافی گلپایگانی که از او به‌عنوان «شیخ المراجع» یاد شده، سالیان متمادی در حوزه علمیه قم به تدریس و تحقیق و تألیف آثار گوناگون فقهی، کلامی و حدیثی پرداخت و عضویت در مجلس خبرگان قانون اساسی و عضویت در شورای نگهبان و دبیری آن با حکم امام خمینی (ره) از جمله فعالیت‌های سیاسی این مرجع فقید بوده‌ است.

از این مرجع عالیقدر بیش از ۸۰ عنوان کتاب از جمله آثاری همچون منتخب‌ الاثر، اوقات الصلوات، بیان الاصول و ثلاث رسائل فقهیه برجای مانده که برخی از آنها جایزه کتاب سال ولایت و کتاب سال مهدویت را به دست آورده‌اند

https://dailybulletin.ir/18/02/2022/%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d8%a2%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d8%b5%d8%a7%d9%81%db%8c-%da%af%d9%84%d9%be%d8%a7%db%8c-2/