دوره المپیاد “سواد رسانه‌ای” برگزار می‌شود

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم‌؛ ششمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای ویژه دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم با همکاری سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار می‌شود.

دانش‌آموزان در این المپیاد ضمن افزایش دانش رسانه‌ای، مهارت‌های خود را در مواجهه با رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های نوین محک می‌زنند و با قرار گرفتن در موقعیت‌های واقعی رسانه‌ای، مانند پشت صحنه برنامه‌های تلویزیونی، مواجهه با گردانندگان رسانه‌های نوین مانند شبکه‌های اجتماعی و وی او دی‌ها، استفاده از آخرین تکنولوژی‌های نوین ارتباطی و… با مسائل موجود در عرصه رسانه‌ها آشنا شده و به صورت عملی فعالیت‌های رسانه‌ای را تجربه می‌کنند.

این دوره از المپیاد برای نخستین‌بار با همکاری سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، به‌عنوان نهاد رسمی اعتباربخش به المپیادهای علمی کشور و همچنین با حمایت ویژه سازمان صداوسیما توسط باشگاه سواد رسانه‌ای ایران برگزار می‌شود. المپیاد سواد رسانه‌ای همچون سال‌های گذشته در سه مرحله برگزار شده و برگزیدگان مرحله سوم حائز مدال‌های طلا، نقره و برنز می‌شوند. جزئیات مراحل سه‌گانه این رویداد از این قرار است:

مرحله اول: جمعه 26 فروردین 1401 آزمون تستی آنلاین بین تمامی ثبت‌نام‌کنندگان، به صورت مجازی و تحت اپلیکیشن رسمی المپیاد

مرحله دوم: تیر 1401؛ آزمون تشریحی و چندرسانه‌ای به صورت حضوری بین برگزیدگان مرحله اول

مرحله سوم: شهریور 1401 اردوی یک‌هفته‌ای بین برگزیدگان مرحله دوم و اهدای مدال‌های طلا، نقره و برنز

علاقه‌مندان برای آگاهی از جوایز و امتیازات این رویداد و ثبت نام و شرکت در آن می‌توانند تا 21 اسفند 1400 به وب‌گاه باشگاه سواد رسانه‌ای ایران به نشانی imlc.ir مراجعه کنند.

101 پاسخ به دغدغه‌های والدین برای تربیت رسانه‌ای فرزندشان

دوره المپیاد “سواد رسانه‌ای” برگزار می‌شود