اعلام ترکیب آزادکاران از سوی فدراسیون کشتی آمریکا/ یزدانی کاپیتان تیم قدرتمند ایران

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا،  دیدار دوستانه تیم‌های ملی کشتی آزاد ایران و آمریکا ۲۳ بهمن‌ (۱۲ فوریه)  ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در زمین «گلاوب لایف» در «آرلبنگتون» تگزاس برگزار خواهد شد.

پس از دعوت رسمی «بوریس بومگارتنر» رییس فدراسیون کشتی آمریکا از فدراسیون کشتی ایران برای برگزاری یک دیدار تیم به تیم در این کشور، سایت فدراسیون کشتی آمریکا زمان برگزاری این رقابت‌ها اعلام کرد.

در توضیحات سایت فدراسیون کشتی آمریکا آمده است: ایران یکی از قدرت‌های سنتی کشتی آزاد است که دارای قهرمانان متعدد جهانی و المپیکی است. رقابت دوستانه بین ایران و آمریکا به چند دهه قبل بر می‌گردد و آخرین باری که تیم ایران در آمریکا حضور داشت در سال ۲۰۱۶ و در جام جهانی لس‌آنجلس بود.

تماشای مسابقات کشتی آمریکا و ایران به طور سنتی در هر دو کشور جمعیت زیادی را به خود جلب می‌کند.

در سایت فدراسیون کشتی آمریکا ترکیب مورد انتظار ایران به این شرح اعلام شده است:

۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک 
۶۱ کیلوگرم: مجید دستان یا محمد رمضان‌پور 

۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزادخلیلی 
۷۰ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی چراتی یا عرفان الهی
۷۴ کیلوگرم: یونس امامی چقایی 
۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی 
۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی چراتی
۹۲ کیلوگرم: کامران قاسم‌پور 
۹۷ کیلوگرم: مجتبی گلیج 
۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع

کشتی فرنگی در وزن ۹۷ کیلوگرم: محمدهادی ساروی – آنجلو هنکوک (آمریکا)

ترکیب تیم ملی کشتی آمریکا مقابل ایران به این شرح است:

۵۷ کیلوگرم: توماس گیلمن (آمریکا) – علی‌رضا سرلک (ایران)
۶۱ کیلوگرم: دیتون فیکس (آمریکا) – مجید دستان یا محمد رمضان‌پور (ایران)
۶۵ کیلوگرم: یانی دیاکومیهالیس (ایالات متحده آمریکا) – رحمان عموزاد خلیلی (ایران)
۷۰ کیلوگرم: جیمز گرین (آمریکا) – امیرمحمد یزدانی چراتی یا عرفان الهی (ایران)
۷۴ کیلوگرم: جیسون نولف (آمریکا) – یونس امامی (ایران)
۷۹ کیلوگرم: جردن باروز (آمریکا) – محمد نخودی (ایران)
۸۶ کیلوگرم: زاهد والنسیا (آمریکا) – حسن یزدانی چراتی (ایران)
۹۲ کیلوگرم: جیدن کاکس (آمریکا) – کامران قاسم‌پور (ایران)
۹۷ کیلوگرم: کایل اسنایدر (آمریکا) – مجتبی گلیج (ایران)
۱۲۵ کیلوگرم – نماینده آمریکا بعدا اعلام می‌شود – امیرحسین زارع (ایران)

در گزارش سایت رسمی فدراسیون کشتی آمریکا آمده است: کاپیتان تیم ایران در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی  قهرمان المپیک ۲۰۱۶ و دارنده ۳ مدال طلای جهان است که با تیمی قدرتمند شامل ۳ مدال‌آور المپیک، چهار قهرمان جهان و ۹ مدال‌آور جهان در این مسابقه شرکت خواهند کرد.

یزدانی علاوه بر قهرمانی المپیک ۲۰۱۶ و سه عنوان جهانی در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۹، ۲۰۲۱، دارنده مدال نقره المپیک ۲۰۲۰ نیز بوده و یک مدال نقره جهان در سال ۲۰۱۵ و یک مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۸ را نیز از آن خود کرده است. او یکی از موفق‌ترین کشتی گیران آزاد جهان است.

کامران قاسم‌پور در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم دارندگان طلای پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۱ حسن یزدانی را در این مسابقه همراهی می‌کنند. زارع همچنین برنده مدال برنز المپیک ۲۰۲۰ است.

سه ستاره جوانی که مدال نقره جهان در سال ۲۰۲۱ را دارند نیز به همراه تیم ایران حضور دارند. علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی چراتی در ۷۰ کیلوگرم و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم در فهرست تیم ایران حضور دارند. امیر یزدانی نقره وزن ۶۵ کیلوگرم نقره جهان را دارد اما نامش در وزن ۷۰ کیلوگرم برای دیدار با آمریکا درج شده است.

یونس امامی دارنده مدال برنز جهان در وزن ۷۴ کیلوگرم و مجتبی گلیج دارنده مدال برنز جهان در وزن ۹۷ کیلوگرم در سال ۲۰۲۱ نیز حضور دارند.

۲ طلای نوجوانان جهان یعنی رحمان عموزاد خلیلی در وزن ۶۵ کیلوگرم و عرفان الهی در ۷۰ کیلوگرم در ترکیب تیم ایران حضور دارند.

ایران همچنین به همراه خود یکی از فرنگی‌کاران عنوان دار خود یعنی محمدهادی ساروی دارنده طلای سال ۲۰۲۱ جهان و برنز المپیک توکیو را به همراه دارد و قرار است با آنجلو هنکوک دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۲۱ مبارزه کند.

البته همراه با مبارزه تیمهای ملی کشتی آزاد ایران و آمریکا دیدار تیمهای کالج ایالت اوکلاهما – آیووا، مسابقه تیم کشتی زنان ایالات متحده با مغولستان به طور همزمان از ساعت ۱۸:۳۰ به وقت محلی برگزار خواهد شد.

قیمت بلیت دیدار تیم‌های ایران و آمریکا از ۱۵ دلار شروع می‌شود.

درباره زمین زندگی گلوب: زمین گلوب لایف نه تنها خانه تگزاس رنجرز بوده است، بلکه از زمان افتتاحیه آن در مسابقه ۲۰۲۰ میزبان رویدادهای ورزشی و سرگرمی متعددی نیز بوده است. از جمله مسابقات لیگ برتر بیسبال در آن برگزار می‌شود.

اعلام ترکیب آزادکاران از سوی فدراسیون کشتی آمریکا/ یزدانی کاپیتان تیم قدرتمند ایران