کنترل کالری بدن با الگوی «کف دست»

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به منظور کاهش توده چربی و کاهش وزن، افزایش توده عضلانی، حفظ وزن فعلی و سالم غذا خوردن باید به کنترل و نظارت بر مصرف غذا و کالری دریافتی توجه داشت.

شمارش کالری‌های مصرفی با فرمول‌ها و محاسبات ریاضی می‌تواند خسته کننده و غیرعملی باشد و اکثر مردم از آن فراری بوده و آن را اقدامی پیچیده می‌دانند،  علاوه بر این تحقیقات نشان می‌دهد که شمارش کالری می‌تواند تا ۲۵ درصد در هر دو طرف معادله، هم کالری دریافتی از مواد غذایی و نوشیدنی‌ها و هم کالری مصرفی ناشی از هرگونه فعالیت بدنی،  اشتباه محاسبه شود.

بر اساس این مطلب که از سوی هادی روحانی و محمد شریعت‌زاده تهیه شده و از سوی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: یک راهنمای کیفی و ساده وجود دارد که بر اساس آن «با استفاده از الگوی دست» دریافت مقدار مناسب و تعادل در هر وعده غذایی را آسان‌تر می کند.

اینفوگرافیک مربوطه نشان می‌دهد که چگونه از دست خود برای اندازه‌گیری وعده‌های غذایی استفاده کنید و توضیح می‌دهد که چگونه رویکرد تغذیه‌ای را بر اساس اهداف، سطح فعالیت بدنی و سبک غذا خوردن خود تنظیم کنید.

این راهنما به شما کمک خواهد کرد سهم مواد غذایی مصرفی را متناسب با اهداف خود تنظیم کنید؛ حال اینکه بخواهید می خواهید توده چربی بدن را کم کنید، یا توده عضلانی را افزایش دهید و یا فقط سالم‌تر غذا بخورید. اینکه ببینید یک وعده غذایی متعادل «پایه» چگونه به نظر می‌رسد حتی اگر در حال حاضر اهداف خاصی نداشته باشید و میزان مواد غذایی مصرفی خود را بر اساس سطح فعالیت بدنی خود تنظیم کنید.

کنترل کالری بدن با الگوی «کف دست» + عکس

کنترل کالری بدن با الگوی «کف دست» + عکس

کنترل کالری بدن با الگوی «کف دست» + عکس

کنترل کالری بدن با الگوی «کف دست» + عکس

کنترل کالری بدن با الگوی «کف دست»