آخرین تلاش‌های فدراسیون کشتی آمریکا برای حضور ایران در دیدار دوستانه

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، سایت آمریکایی FloWrestling در گزارشی به لغو سفر تیم ملی کشتی آزاد کشورمان پرداخت و فدراسیون کشتی آمریکا را در این خصوص مقصر ندانست.

این تارنما در این باره نوشت: فدراسیون کشتی ایران روز چهارشنبه در نامه‌ای به فدراسیون کشتی آمریکا اعلام کرد که تصمیم گرفته برای مسابقه با تیم آمریکا در مسابقه بالپارک در آرلینگتون تگزاس در تاریخ ۱۲ فوریه به آمریکا سفر نکند. در نامه «علی‌رضا دبیر» رئیس فدراسیون کشتی ایران به این موضوع اشاره شده است که ۶ نفر از اعضای پیشنهادی تیم ۳۵ نفره ایران از وزارت امور خارجه آمریکا روادید دریافت نکرده‌اند.

در حالی که USA Wrestling به‌عنوان نهاد ملی حاکم بر کشتی ایالات متحده هیچ گونه دخالتی در تصمیم‌گیری‌های مربوط به صدور روادید ندارد، به طور منظم مستقیماً با فدراسیون کشتی ایران در مورد اقدامات لازم در مورد روند روادید ایالات متحده در ارتباط بوده است.

از این رو فدراسیون کشتی آمریکا به صورت رسمی از فدراسیون کشتی ایران درخواست کرده است که در تصمیم خود تجدید نظر کند و تیمی را که به آن‌ها ویزا داده شده را برای ورود به این رقابت‌ها به آمریکا اعزام کند. آمریکا و ایران همچنان می‌توانند برگزارکننده یک دیدار دوگانه بسیار رقابتی باشند که به نفع هر دو تیم ملی خواهد بود که برای طرفداران کشتی در سراسر جهان نمایشی هیجان انگیز را فراهم می‌کند.

این تارنمای آمریکایی در ادامه عنوان کرد: صرف نظر از پاسخ ایران، فدراسیون کشتی ایالات متحده تمام تلاش خود را دارد که تیم ملی کشتی آزاد خود را برای مسابقه به آرلینگتون بیاورد. در صورت نیامدن تیم ایران به این رقابت دوستانه یک طرح جایگزین در نظر گرفته شده که در حال اجرا است. 

فدراسیون کشتی آمریکا از اینکه ایران تصمیم گرفته است در مسابقه بالپارک مقابل تیم ما شرکت نکند، بسیار ناامید است. همانند ۱۶ بار قبلی که ایران از سال ۱۹۹۵ در ایالات متحده به رقابت پرداخته، این رویداد نیز قرار بود برای حسن نیت از طریق ورزش و به عنوان فرصتی برای ورزشکاران دو کشور برای رقابت در بالاترین سطح برگزار شود. ایران تقریباً تمام ویزاهای خود را دریافت کرد و می‌توانست یک تیم خوب را برای کشتی با ورزشکاران ما به میدان بفرستد، اما این تصمیم آنها بود که شرکت نکنند. ما از آنها خواسته‌ایم در این باره تجدید نظر کنند.

«ریچ بندر» مدیر اجرایی فدراسیون کشتی ایالات متحده آمریکا در این خصوص اظهار داشت: قصد ما این است که یک رویداد با کیفیت به طرفداران در تگزاس ارائه دهیم و ورزشکاران برتر خود را شاید در قالبی دیگر به نمایش بگذاریم.

به گزارش ایرنا، دیدار دوستانه تیم‌های ملی کشتی آزاد ایران و آمریکا قرار بود ۲۳ بهمن‌ماه (۱۲ فوریه) ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در زمین «گلاوب لایف» در «آرلبنگتون» تگزاس برگزار شود.

«محمدابراهیم امامی» سخنگوی فدراسیون کشتی روز پنجشنبه اعلام کرد که مجید داستان و کامران قاسمپور به عنوان دو کشتی‌گیر اصلی، احسان امینی مربی تیم ملی، محمد مصلایی‌پور داور المپیکی، حجت کریمی سرپرست و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی نفراتی هستند که روادید آمریکا برای آن‌ها صادر نشد.

https://criticalstrike.ir/04/02/2022/%d8%a2%d8%ae%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%aa%d9%84%d8%a7%d8%b4%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%81%d8%af%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%da%a9%d8%b4%d8%aa%db%8c-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-%d8%a8/