صالحی امیری: در دیدار با «باخ» بدنبال رفع تعلیق جودو هستیم

خبرگزاری ایرنا :

 به گزارش ایرنا، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان به همراه سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک به دعوت کمیته بین المللی المپیک و جهت دیدار با توماس باخ به بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲پکن سفر کرده‌اند.

صالحی امیری روز جمعه در گفت‌وگویی اظهار داشت: آن چیزی که برای ورزش ایران در این شرایط اهمیت دارد، این است که بتوانیم روابطمان را در عرصه بین‌المللی تقویت کنیم. در واقع یکی از شرایطی که اهمیت دارد تولید فرصت جدید است و برای دستیابی به کرسی نیازمند توسعه روابط و کسب حمایت‌های بین‌المللی هستیم.

رییس کمیته ملی المپیک عنوان کرد: به دعوت توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک، راهی پکن شدیم و طی دیروز و امروز بازدیدی از محل برگزاری مسابقات داشتیم. امروز افتتاحیه است و فردا صبح ملاقات‌ها شروع می‌شود که نخستین ملاقات ما با رییس کمیته ملی المپیک کره جنوبی است که فردی اثرگذار بوده و در IOC نیز عضویت دارد. بعد از آن با دو معاون توماس باخ دیدار می‌کنیم و سپس عازم کمپ ورزشی محل استقرار ملی‌پوشان کشور عزیزمان خواهیم شد.

وی ادامه داد: دیدار با وزیر ورزش و رییس المپیک چین نیز در برنامه‌ ماست تا در راستای گسترش مناسبات ورزش همکاری داشته باشیم. همچنین صبح دوشنبه با توماس باخ جلسه خواهیم داشت و بعد از آن به ایران باز می‌گردیم.

صالحی امیری درباره جلسه با توماس باخ گفت: می‌خواهیم مجموعه تلاش‌های قهرمانان، مربیان و مدیران و در مجموع حق ورزش ایران و واقعیت‌های نسل جدید وپویا را به توماس باخ منعکس و موفقیت‌هایی که در فوتبال، کشتی، کاراته و دیگر رشته‌ها داشتیم را منعکس کنیم.

وی یادآور شد: دیدار با باخ با دو هدف انجام می‌شود که نخستین مورد جذب حمایت است. همچنین از او می‌خواهیم که موانع را از مقابل ورزش ایران بردارند که از جمله آنها تلاش برای رفع تعلیق جودوی ایران است. اصل تعلیق ظالمانه است و ما تلاش خواهیم کرد که این مسیر را هموارتر کنیم.

رییس کمیته ملی المپیک در پاسخ به تعویق انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: آن چیزی که برای ما اهمیت دارد، این است که هرچه سریعتر ثبات مدیریتی شکل بگیرد. در سال آینده سه رویداد مهم در پیش داریم؛ بازی‌های کشورهای اسلامی، بازی‌های آسیایی و در نهایت بازی‌های جوانان. نمی‌توانیم بدون ثبات باشیم. به هر حال مجمع اسفند باید در این باره تصمیم بگیرد. پیشنهاد من برگزاری انتخابات در اولین فرصت است که به صلاح همه خواهد بود.

بازی‌های المپیک زمستانی از امروز(جمعه) آغاز شده است.

کاروان ورزشی کشورمان با سه ورزشکار و ۲ مربی در رشته‌های اسکی آلپاین و صحرانوردی در این بازی‌ها شرکت خواهند داشت.

«عاطفه احمدی» و «حسین ساوه شمشکی» ۲ نماینده اسکی آلپاین کشورمان در این بازی‌ها هستند که با مربیگری «باقر کلهر» عازم چین شدند.

قرار بود «سیدستار صید» المپین با سابقه اسکی صحرانوردی کشورمان و «مصطفی میرهاشمی» مربی اسکی صحرانوردی به این دوره از بازی‌ها اعزام شوند که به دلیل مثبت شدن تست کرونا از اعزام به چین بازماندند. با موافقت کمیته برگزاری بازی‌ها، «دانیال ساوه شمشکی» به عنوان ورزشکار اسکی صحرانوردی و «محمدتقی شمشکی» به عنوان مربی این رشته جایگزین صید و میرهاشمی شدند.

صالحی امیری: در دیدار با «باخ» بدنبال رفع تعلیق جودو هستیم