سجادی: باید برنامه‌ریزی خوبی در سطح قهرمانی داشته باشیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا؛ «سیدحمید سجادی» در حاشیه مسابقات المپیک زمستانی پکن، اظهار داشت: امیدوارم ورزشکاران ایرانی بتوانند شانس تجربه و حضور در المپیک زمستانی را داشته باشند. همچنین امیدوارم در آینده تجربه میزبانی چنین رویدادهایی را در ایران در سطوح مختلف داشته باشیم.

وی افزود: در دیدار با کادرفنی و ملی‌پوشان اسکی برنامه‌های خوبی برای پیست اسکی شمشک در نظر گرفتیم. امیدوارم شاهد ایجاد زیرساخت‌های ورزش زمستانی و اسکی به صورت همگانی در ایران و مشارکت زیادی از مردم باشیم. این رشته بین همه خانواده‌ها علاقمندان زیادی دارد.

صالحی امیری: انتظار زیادی از ملی پوشان اسکی در المپیک زمستانی نداریم

سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک نیز در حاشیه این مسابقات گفت: روحیه ورزشکاران ما در این مسابقات بالاست اما رقبای قوی از سراسر دنیا در این مسابقات حضور دارند و نباید انتظار خاصی از قهرمانان خود داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید از زحمات سرمربی تیم و رییس فدراسیون قدردان باشیم که در اعزام کاروان نقش داشتند و هر نتیجه‌ای که بگیرند برای کسب تجربه و مسابقات آتی، ارزشمند است. همچنین در دیدار با قهرمانان قول دادیم تا حمایت بیشتری از این رشته داشته باشیم.

بازی‌های المپیک زمستانی پکن از روز گذشته جمعه آغاز شد. کاروان ورزشی کشورمان با سه ورزشکار و ۲ مربی در رشته‌های اسکی آلپاین و صحرانوردی در این بازی‌ها شرکت کرده است.

«عاطفه احمدی» و «حسین ساوه شمشکی» ۲ نماینده اسکی آلپاین کشورمان در این بازی‌ها هستند که با مربیگری «باقر کلهر» عازم چین شدند.

قرار بود «سیدستار صید» المپین با سابقه اسکی صحرانوردی کشورمان و «مصطفی میرهاشمی» مربی اسکی صحرانوردی به این دوره از بازی‌ها اعزام شوند که به دلیل مثبت شدن تست کرونا از اعزام به چین بازماندند. با موافقت کمیته برگزاری بازی‌ها، «دانیال ساوه شمشکی» به عنوان ورزشکار اسکی صحرانوردی و «محمدتقی شمشکی» به عنوان مربی این رشته جایگزین صید و میرهاشمی شدند.

سجادی: باید برنامه‌ریزی خوبی در سطح قهرمانی داشته باشیم